התקלקלו הכבלים. כבר אזרתם אומץ להתמודד עם חברת הכבלים ולחייג. זה מתחיל במוזיקה שמודה לכם שהתקשרתם ומתריאה כי היא שמחה לתת לכם שירות. 20 שניות מיותרות מחייכם. זה ממשיך לבחירת שפה שנמשכת עוד כ 20 שניות ואז לנתב שיחות של 9 פונקציות לפחות, כשהמענה האנושי מוסתר כמובן בסופן. משם, עוד לחיצות מיותרות ורק אז מענה המבוקש. עוד לא התחלתי להמתין ועברו להן 2 דקות, במקרה הטוב. ואז מתחילה המוזיקה. נעימה ככל שתהיה, או מורטת עצבים היא נמשכת ונמשכת וחיים שלמים חולפים לנגד עינכם בזמן הזה ואתם עדיין בהמתנה, עד אין קץ.

כצרכנים אנחנו נאלצים לעיתים להמתין לא רק עבור מענה, אלא גם עבור תיקונים שישפרו את חיינו ויהפכו אותם לנסבלים יותר. הצעת חוק, שתקצר דרמטית את זמני ההמתנה למענה אנושי מקצועי בפניות לטיפול בתקלות, בירור מצב חשבון וסיום התקשרות לעד 6 דקות, אושרה היום בוועדת הכלכלה בראשותו של ח"כ איתן כבל (המחנ"צ). התיקון יחול על כל החברות במשק ובכללן, באופן חסר תקדים, גם על הבנקים וחברות הביטוח ויכנס לתוקף בעוד כ-9 חודשים

מדובר בתיקון של חוק הגנת הצרכן, המחייב עסקים המפעילים מוקד שירות טלפוני לתת לצרכנים אפשרות מעבר למענה אנושי מקצועי כבר בתפריט הראשון של השיחה. לפי ההצעה, שצפויה לעלות לאישור סופי של הוועדה בשבוע הבא, החברות יחויבו לאפשר ללקוח לקבל מענה אנושי מיד לאחר בחירת השפה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"לצרכן הגיעו מים עד נפש"

את הוועדה פתח היו"ר כבל בשירה של יודית שחר, "זו אני מדברת", ולדבריו, השיר מתאר בדיוק את סבלם של שני הצדדים ובעיקר את אלה של הלקוחות שממתינים למענה. "זה נראה שהיום התחרות היא מי ייתן את השירות היותר גרוע", אמר.

כבל הבהיר כי אין בכוונתו להחריג אף גורם או חברה והוסיף: "זו רעה חולה ואנחנו נחושים לשים לה סוף. לצרכן הגיעו מים עד נפש". ח"כ נורית קורן (הליכוד) אמרה כי גם היא מצאה עצמה ממתינה 40 דקות ויותר למענה, והוסיפה כי הקטסטרופה הגדולה היא במשרדי הממשלה שם אפילו לא עונים לטלפון, וקראה להחיל את ההצעה גם עליהם.

סגנית המפקחת על הבנקים, עודדה פרץ, אמרה כי ההסדר שייקבע לכולם צריך לחול גם על הבנקים, אך ביקשה לאפשר ללקוח שכן ירצה לקבל מענה אוטומטי, באמצעות רובוט, לעשות זאת.

הועדה אישרה תקופת היערכות של 9 חודשים. כך שהצעת החוק צפויה להיכנס לתוקף בעוד 9 חודשים, ושר הכלכלה יוכל לאפשר, בצו באישור ועדת הכלכלה, דחייה של 3 חודשים נוספים.