הנהלת החברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בדרישה לעצור את שביתת עובדי החברה. בית הדין הורה לצדדים לדון ביניהם ו"למצוא פתרון משותף" שימנע נזקים לחברה ולצדדים שלישיים אך ישמור גם על זכותם של העובדים לנקוט צעדים ארגוניים על מנת להגן על זכויותיהם. השופט יוחנן כהן קבע גם כי זכותם של העובדים לסגור את שערי המפעל.
בית הדין התרשם כי במרכז המחלוקת עומדים מענקים שלא ניתנו לעובדי החברה לאחר שאת 2017 סיימה החברה ברווח של 20 מיליון שקלים, והחליטה להעניק את המענק. ההסתדרות טוענת כי הנהלת החברה משתמשת במענקים אלו כ'שוט' על מנת למנוע מנציגות עובדיה לנקוט צעדים ארגוניים, ואף כי שילמה את המענקים לעובדים שוברי שביתה, בשביתה שהתקיימה במפעל בחודש מרץ .
עוד מתח השופט כהן ביקורת על כך שהנהלת החברה לא זימנה לדיון את נציג רשם החברות שלטענתה מונע את תשלום המענק לכלל עובדי החברה, וקבע דיון נוסף בתיק ליום ראשון הקרוב. הנהלת החברה טענה כי השביתה טומנת בחובה סכנות להשפעה אקולוגית, אולם השופט רשם בפניו את התחייבות ההסתדרות להקמת ועדת חריגים שתאפשר כניסת משאיות ומיכליות בעלות סיכון מיוחד למפעל.

החברה לשירותי איכות הסביבה היא חברה ממשלתית בנאות חובב שבנגב המעסיקה כ-180 עובדים ואחראית על קליטת, השמדת והטמנת כל הפסולת המסוכנת מרחבי המדינה.