דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת ג' בתמוז תשפ"ב 02.07.22
28°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 28°תל אביב
  • 25°חיפה
  • 26°אשדוד
  • 25°באר שבע
  • 31°אילת
  • 29°טבריה
  • 22°צפת
  • 28°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ביטחוני

ביטחוני / צה"ל תקף יעדי טרור של חמאס בדרום רצועת עזה

התקיפה, בעקבות ניסיון חדירה לשטח ישראל דרך גדר המערכת אתמול | במהלך סוף השבוע, שנחשב לאחד מהרגועים מבחינה ביטחונית בעת האחרונה, התמודדו כוחות הביטחון עם השלכת מטען, נסיון חדירה, הפרות סדר ו-14 מוקדי הצתות טרור

תקיפה ישראלית בעזה. ארכיון (צילום: AP)
שי ניר

צה"ל תקף הלילה (שבת) באמצעות מטוסי קרב יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה "בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בשטח ישראל שבוצעה מוקדם יותר היום (שבת) וכן בתגובה לניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות על ידי ארגון הטרור חמאס".

עוד נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל, תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המתבצעות מעזה כנגד אזרחי ישראל וריבונותה".

תגובת צה"ל הגיעה ככל הנראה בעקבות נסיונם של ארבעה חשודים לחדור לשטח ישראל אתמול (שבת) דרך גדר המערכת בדרום רצועת עזה. כוח צה״ל שהגיע למקום ביצע ירי לכיוונם והחשודים נמלטו לשטח הרצועה, כך נמסר מדובר צה"ל. מניתוח האירוע עולה כי המחבלים שהו בשטח הארץ משך זמן קצר מאד (כדקה) במהלכו זרקו בקבוק תבערה שהתלקח והשאירו בשטח אוהל עליו הכיתוב ״צעדת השיבה. חוזרים לאדמות פלסטין". כוח צה"ל הגיע במהרה למקום האירוע וביצע ירי לעבר המחבלים שנמלטו לשטח הרצועה. האירוע התרחש לאחר ששלשום, יום שישי השני של חודש הרמדאן, עבר להגדרת כוחות הביטחון, "ללא אירועים חריגים" בעזה ובאיו"ש.

כמאתיים אלף מאמינים מוסלמים פלסטינים מרחבי יהודה ושומרון התקבצו ביום שישי בהר הבית בתפילת יום השישי השני של חודש הרמדאן. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי משעות הבוקר עברו כ-87,000 פלסטינים במעברים השונים מיהודה ושומרון לירושלים כחלק מתפילות הרמדאן. בנוסף, במהלך היום פקדו את מערת המכפלה שבחברון כ-8,000 מתפללים במסגרת תפילות הרמדאן.

כוחות צה״ל מצויים בכוחות מתוגברים ופועלים בשיתוף השב״כ, המנהל האזרחי, משמר הגבול ומשטרת ישראל על מנת לאפשר את תפילות הרמדאן לצד הגנה על הישובים והצירים ושמירת הסדר והביטחון בגזרה. ברצועת עזה נרשמת ירידה במתיחות הביטחונית מאז יום שישי שבוע שעבר בשל הרצון של החמאס להרגיע את השטח ובשל צום הרמדאן אך כוחות הביטחון נערכים לאורך הגדר לתרחישים השונים. על אף הירידה במספרי המפגינים, בצה"ל מבינים כי גם קומץ של מפגעים יכול לבצע פעולה עוינת שעשויה להביא לידי הסלמה.

עם זאת, כ-5,000 מפרי סדר התכנסו שלשום בשני מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה. מפרי הסדר השליכו מטעני צינור ורסס לעבר כוחות צה"ל, ניסו לחבל בתשתיות הביטחוניות, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר והכוחות. כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי למעלה מ-40 פלסטינים נפצעו במהלך הפרות הסדר.

הפגנות מול גדר הגבול ברצועת עזה. 25 במאי (צילום: דו"צ)

הפגנות מול גדר הגבול ברצועת עזה. 25 במאי (צילום: דו"צ)

בתוך כך 14 מוקדי שריפות התפתחו באזור עוטף עזה, ככל הנראה תוצאה של הצתות טרור וצוותי כיבוי של כבאות והצלה ושל הקק"ל פעלו לכבותן. בכלל האירועים פעלו לוחמי האש משעות הבוקר וממשיכים לתת מענה מהיר לכל העוטף.

הפגנות מול גדר הגבול ברצועת עזה. 25 במאי (צילום: דו"צ)

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!