צה"ל תקף הבוקר (ראשון) באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, זאת בתגובה למטען שהונח סמוך לגדר והוסווה כקאטר שנשען על הגדר. עמדת התצפית שהותקפה צופה על הנקודה בה הונח והתפוצץ המטען. על פי דיווחים פלסטיניים, שניים נהרגו כתוצאה מהתקיפה.

המטען הונח אמש סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, במטרה לפגוע בכוחות הפועלים באזור ונוטרל הבוקר על ידי כוח צה״ל. המטען התפוצץ במהלך נטרולו. אין נפגעים לכוחותינו.

צה"ל תקף הלילה (שבת) באמצעות מטוסי קרב יעדי טרור במתחם צבאי של החמאס בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה "בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בשטח ישראל שבוצעה מוקדם יותר היום (שבת) וכן בתגובה לניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות על ידי ארגון הטרור חמאס".

עוד נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל, תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המתבצעות מעזה כנגד אזרחי ישראל וריבונותה".

ארבעה חשודים חצו אתמול את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. כוח צה״ל שהגיע למקום ביצע ירי לכיוונם והחשודים נמלטו לשטח הרצועה, כך נמסר מדובר צה"ל. מניתוח האירוע עולה כי המחבלים שהו בשטח הארץ משך זמן קצר מאד (כדקה) במהלכו זרקו בקבוק תבערה שהתלקח והשאירו בשטח אוהל עליו הכיתוב ״צעדת השיבה. חוזרים לאדמות פלסטין". כוח צה"ל הגיע במהרה למקום האירוע וביצע ירי לעבר המחבלים שנמלטו לשטח הרצועה. האירוע התרחש לאחר שאתמול, יום שישי השני של חודש הרמדאן, עבר להגדרת כוחות הביטחון, "ללא אירועים חריגים" בעזה ובאיו"ש.