גורת פנדה נולדה במזל טוב בגן החיות במלזיה לפני חמישה חודשים ואתמול (שבת) ערכה את הופעת הבכורה הציבורית שלה. הגורה, שטרם ניתן לה שם, היא הצאצאית השניה של הזוג ליאנג ליאנג ושינג שינג, שניתנו שניהם בהשאלה לגן החיות ל-10 שנים על-ידי ממשלת סין. ביתם הבכורה, נואן נואן, נולדה באוגוסט 2015 ובנובמבר אשתקד הוחזרה לסין כחלק מהסכם ההשאלה.

אנשי תקשורת הגיעו לצפות בגורה ולצלם אותה באולם ממוזג בגן החיות כשהיא מאחורי מחיצת זכוכית. זואולוגים שבדקו את הפנדה הצעירה אומרים כי היא בריאה ושוקלת תשעה ק"ג.  מהנהלת גן החיות נמסר כי זוג דובי הפנדה הבוגרים שברו שיא כשילדו גור שני בתוך ארבע שנים בהפריה טבעית.

גן החיות הלאומי של מלזיה השקיע מאות אלפי דולרים במתחם דובי הפנדה הכולל שיחי במבוק המדמים את סביבתן הטבעית של החיות, זאת לאחר שסין השאילה למלזיה את הצמד לציון 40 שנות יחסים דיפלומטיים בין המדינות.

לפי הקרן העולמית לשימור חיות הבר (WWF) ישנם כיום 1,864 דובי פנדה בטבע החיים בעיקר ביערות במבוק גבוה בהרים שבמערב סין וניזונים כמעט אך ורק מבמבוק. מבחינת מצב השימור שלהם, דובי הפנדה נחשבים במצב "פגיע", דירוג שמשמעותו היא כי ניתוח כמותי מראה שהסיכוי להכחדה מהטבע במאה הקרובה גבוה מעשרה אחוזים.

זוג דובי הפנדה הבוגרים הגיעו למלזיה שבועות ספורים לאחר היעלמות המטוס המלזי על 239 נוסעיו, רובם אזרחי סין, בעת טיסה מקואלה למפור לבייג'ינג בחודש מרץ 2014. התקשורת הסינית ביקרה בזמנו את הממשלה המלזית ואת חברת התעופה המלזית בשל טיפולם בפרשייה. המטוס עוד לא נמצא.