לאחר ההודעה הדרמטית של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, על ביטול הפסגה בין ארה"ב לקוריאה הצפונית, פורסם לפנות בוקר (ראשון) כי הנשיא "עדיין מצפה לפגוש את מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און ב-12 ביוני בסינגפור". כזכור בסוף השבוע שלח טראמפ מכתב בו הוא ביטל את הפגישה. "אנחנו במצב טוב מאוד בעניין הפסגה עם צפון קוריאה, זה מתקדם מאוד יפה, אז אנחנו מסתכלים על ה-12 ביוני בסינגפור. זה לא השתנה, אז נראה מה יקרה", אמר טראמפ.

בהמשך היום נמסר מטראמפ שהשיחות סביב אפשרות למפגש פסגה עם מנהיג צפון קוריאה "הולכים טוב מאוד". במסיבת עיתונאים שהתקיימה אמש מסר טראמפ: "הולך לנו טוב מאוד בהקשר לתנאים הנוגעים למפגש הפסגה עם צפון קוריאה" והוסיף "מפגשים מתקיימים כרגע, בעודנו מדברים".

טראמפ הזכיר שוב את ה-12 ליוני כתאריך אליו מצפים כל הצדדים להיפגש בסינגפור למפגש הפסגה עם קים ג'ונג און. "יש הרבה רצון טוב.. פירוק חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני יהיה דבר גדול". עוד הוסיף טראמפ שהשיחות בין קים ג'ונג און למון ג'אה-אין, נשיא דרום קוריאה "עברו טוב מאוד".

מון ג'אה-אין ציין הבוקר שקים ג'ונג און נשאר מחויב להיתכנותו של מפגש הפסגה עם טראמפ ו"למהלך השלם של פירוק חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני".

אמש, מון ג'אה-אין נפגש בפעם השנייה החודש עם קים ג'ונג און בגבול בין שתי הקוריאות בשביל לשוחח כיצד להשאיר את מפגש הפסגה על כנו. המפגש בין קים למון התקיים במקביל להודעתו של טראמפ, ששונתה לאחר 24 שעות בלבד, בה ביטל טראמפ את הפגישה.

מון מסר אמש לעיתונאים שקים התייחס ואישר שוב את התחייבותו לפירוק צפון קוריאה מנשק גרעיני ועל כך שהוא מוכן לשתף פעולה בשביל לסיים את העימות ולקיים מפגש פסגה מוצלח בין צפון קוריאה לארה"ב. עוד מסר מון שהמפגש בינו לבין קים קרה לבקשת קים.