כמה מאות בני אדם התאספו לקראת ערב (שישי) בכיכר אונסק"ו שבחיפה, מתחת לגנים הבהאיים, להפגנה נגד מה שהם מגדירים כמצור הישראלי על עזה. ההפגנה, המשך ישיר להפגנות שהתקיימו באותו המקום לפני עשרה ימים באותו מקום, בהתחלה בתגובה לארועים האלימים על גדר המערכת ולאחר מכן גם בתגובה לטענות על אלימות שהפעילה המשטרה במעצרים שביצעה. בין המפגינים גם חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

כזכור, במהלך הפגנה שהתקיימה ביום שישי ה-20 במאי טענו מפגינים כי שוטר שעצר את ג'עפר פרח, מנכ"ל "מוסאווה", שבר לו את הברך לאחר שכבר נעצר. פרח הגיע גם הערב להשתתף בהפגנה כשהוא על קביים. פרח נשא דברים הערב ואמר: "אני עומד אתכם כאן היום בדרישה להסרת המצור מעזה, נגד מדיניות הדיכוי והמעצרים. לא ישתיקו אותנו. נמשיך להיאבק למען עתיד של שלום צודק, של שחרור שני העמים מהכיבוש".

הפגנה בחיפה (צילום: זאהר אבו אלנסר)

מול המפגינים עמדו כמה מפגינים בודדים עם דגלי ישראל שקראו קריאות בגנותם. בהפגנות הקודמות הושמעה ביקורת מצד גורמים בחיפה כי פעילי חד"ש מכפרים בגליל מגיעים לחיפה על מנת להתסיס את הרוחות תוך ניצול אווירת דו-הקיום בעיר וניצול שלה דווקא על מנת לפגוע בה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במקביל התקיימה משמרת מחאה של מפלגת תע״ל בוואדי עארה בהשתתפות כמה פעילים בודדים תחת הכותרת "מוואדי עארה לעזה, שוברים את המצור" בה הניפו המשתתפים שלטים בגנות המצור על עזה ובקריאה להכיר בזכות השיבה. בין המשתתפים גם חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) ומזכ״ל המפלגה, חבר הכנסת לשעבר אוסאמה סעדי.

הפגנה נוספת צפויה להתקיים בחיפה בשעה 21:00.