משטרת תחנת נהריה עצרה היום תושב העיר בן 56, בחשד שגרם לשריפת בניין הלילה ברחוב הגעתון, כאשר עפ"י החשד הצית 3 כלי רכב בחניית הבניין. החשוד נעצר ויובא מחר לדיון בבימ"ש השלום קריות.

בשעה שלוש לפנות בוקר הוזעקו מכבי האש לשריפה מתחת לבניין מגורים בן ארבע קומות בשדרות הגעתון בנהריה. הכוחות שהגיעו למקום חששו כי האש העזה תגיע למיכלי הגז של הבניין ותגרום לפיצוץ שעלול להביא לקריסת הבניין. במקביל החלו לוחמי האש לפנות את הבניין מדיירים תוך כדי שהם פורצים לדירות בכלים הידראוליים.

שריפה בנהריה, 2 יוני 2018 (צילום: מכבי אש)

רס״ר חיים תיבי שהגיע ראשון לאירוע אמר ״ראיתי בעירה עצומה של רכבים ואופנועים מתחת לבניין, הזמנתי כוחות נוספים והוריתי ללוחמים לעבוד עם חומר כיבוי מסוג קצף בשל קרינת החום והלהבות הגבוהות. במקביל צוותי כיבוי נוספים פעלו לקרר את מיכלי הגז שבערו, על מנת שלא יתפוצצו ויגרמו לקריסה חלקית של הבניין. דיווחתי על אש ודאית ועל דיירים שלכודים בדירות. במקביל לכיבוי הדליקה התחלנו לחלץ דיירים, ילדים ובע״ח מן הדירות. בחלק מהדירות השתמשנו בפורץ דלתות על מנת לחלץ את הדיירים״.

סה"כ השתתפו בכוחות הכיבוי והחילוץ, תשעה צוותי כיבוי שכללו 21 לוחמי אש. על פי חוקרי השריפות של תחנת זבולון טפסר משנה רן לוי ורב רשף הרצל אהרון השריפה נגרמה כתוצאה מהצתה של אחד מכלי הרכב שחנו מתחת לבניין.

ראוי לציין כי ההצתה בנהריה מצטרפת לשורה של מקרי הצתות בנהריה ובאיזור הצפון בתקופה האחרונה. ב 5 במאי הוצתו בלילה אחד שתי מכוניות בנהריה ופיצריה בישוב הסמוך אידמית. באוגוסט 2017 הונח מטען חבלה סמוך לכניסה לבניין מגורים בעיר ובאפריל 2017  הוצתה דלת דירה.