דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי י"ז באייר תשפ"ב 18.05.22
20°תל אביב
  • 22°ירושלים
  • 20°תל אביב
  • 17°חיפה
  • 20°אשדוד
  • 22°באר שבע
  • 27°אילת
  • 20°טבריה
  • 21°צפת
  • 22°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
מצעד הגאווה בתל אביב

חודש הגאווה / כ-250 אלף צעדו במצעד הגאווה בתל אביב

המצעד הגדול בישראל חגג 20 שנים, עם הופעה של נטע ברזילי ואמנים רבים אחרים, עשרות די.ג'איים, 13 משאיות, מוזיקה וחום כבד

מצעד הגאווה בתל אביב 2018 (גיא יחיאלי)

מצעד הגאווה ה-20: כ-250 אלף צועדים וצועדות השתתפו ביום שישי האחרון במצעד הגאווה בתל אביב-יפו בקריאה לשוויון לכל המגדרים. המצעד נערך השנה תחת הסלוגן "קהילה עושה היסטוריה", בסימן הוקרה לחברי הקהילה הוותיקים שפרצו את הדרך במאבק לשוויון.

המצעד השנה מציין גם עשור להקמת המרכז הגאה ו-30 שנים לביטול החוק האוסר על משכב זכר ונמצא כעת בעיצומו: הצועדים והצועדות – כ-250,000 על פי הערכות, יצאו משדרות בן ציון לטיילת הרברט סמואל ועושים את דרכם לעבר גן צ'רלס קלור עם דגלי גאווה, שלטי ארגוני הקהילה ובליווי המשאיות שמצטרפות אליהם כעת.

מצעד הגאווה בתל אביב 2018 (גיא יחיאלי)

מצעד הגאווה בתל אביב 2018 (שי ניר)

מצעד הגאווה בתל אביב 2018 (שי ניר)

מצעד הגאווה 2018 בתל אביב. צילום: שי ניר

מצעד הגאווה 2018 בתל אביב. צילום: שי ניר

13 משאיות שהוזנקו בטיילת ליוו את הצועדים ועליהן רקדנים ודי-ג'ייס של מיטב הליינים הגאים בעיר. זהו מצעד הגאווה הגדול ביותר שהעיר תל-אביב-יפו ידעה עד כה, הן מבחינת מספר צועדים והן מבחינת מספר המשאיות.

אירוע השיא יתקיים בסוף המצעד על הבמה המרכזית בגן צ'רלס קלור, בהנחייתם של לוסי אהריש וגל אוחובסקי ובהשתתפותם של רקדנים, די-ג'ייס של הליינים הלהט"בקים המובילים בעיר ומספר שיא של אמנים: נועה קירל, מרגול, אגם בוחבוט, אניה בוקשטיין, לינה מחול, נסרין, חדווה עמרני, דפנה ארמוני, עדי אולמנסקי, מוטי טקה ולהקת הבנות סקסטה ובראשם המנצחת הגדולה באירוויזיון, נטע ברזילי.

מצעד הגאווה בתל אביב 2018 (שי ניר)

במעמד הזנקת המצעד מגן מאיר, אמר ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי: "אני גאה לעמוד כאן לפניכם. אני זוכר מה היה כאן לפני 20 שנה שהתחלנו את המצעד הזה ואני עומד נפעם לראות את הקהל הרב שנמצא כאן ברחוב, את האווירה ואת החופש שמורגש כאן. צעדנו 20 שנה והתקדמנו הרבה מאוד. אבל יש לנו עוד כברת דרך ללכת. ואנחנו נלך ביחד ונפרוץ את החומות של השנאה, נפרוץ את החומות של ההפרדה, נפרוץ את החומות של החקיקה ונגיע למצב שבו במדינת ישראל הריבונית והחופשית יהיו כל בני האדם שווים. ולמצעד הזה יש משמעות ערכית בלתי רגילה במובן שלומר אנחנו כאן ולא נפסיק ללכת עד שנשיג את היעד הזה. הייתי כאן 20 שנה ואני מתכוון להיפגש איתכם בעוד 20 שנה ואפילו ללכת על המשאית עוד 20 שנה".

המצעד בתל אביב הוא הגדול והוותיק בארץ, המתקיים השנה זו הפעם ה-20. המצעד הראשון בתל אביב התקיים בשנת 1998, לאחר מספר נסיונות וכשברקע זכייתה של דנה אינטרנשיונל באירווזיון. השנה, מלבד תל-אביב צועדים שמונה מצעדים שונים ברחבי הארץ ועשרות אירועי גאווה מתקיימים ברחבי הארץ. המצעד בתל אביב, המהווה גם מוקד משיכה לתיירות גאה מרחבי העולם, צפוי להיות הגדול ביותר.

מצעד הגאווה 2018 בתל אביב. צילום: שי ניר

מצעד הגאווה 2018 בתל אביב. צילום: שי ניר

במד"א פונים למשתתפי המצעד ומבקשים מהם לאור מזג האוויר הצפוי להצטייד בכמות מספקת של מים ולהרבות בשתייה, להצטייד בקרם הגנה מהשמש ולהימנע מצריכת יתר של אלכוהול. כמו כן, במד"א מזכירים כי הרחצה בים תחת השפעת אלכוהול מסוכנת.

לאור עלייה מדאיגה במספר נשאי ה-HIV החדשים בשנת 2017, ובשל העובדה שעליה זו מתרכזת בעיקר בקבוצת הסיכון של הגברים המקיימים יחסי מין עם גברים, משרד הבריאות מזכיר ומדגיש כי חשוב ביותר שבאירועי הגאווה 2018 יושם דגש על מין בטוח, כחלק מלקיחת אחריות אישית וקהילתית. אנחנו נוסיף בהסכמה ובהנאה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!