כמו ישראלים רבים, גם תושבי עוטף עזה התאכזבו מביטול המשחק בין נבחרות ארגנטינה לישראל שהיה אמור להתקיים אתמול (שבת). אבל לצד הביקורת והתסכול, במועצה האזורית שער הנגב החליטו לא לוותר על החגיגה ולהעמיד חלופה מקומית. אתמול (שבת) נערך משחק מיוחד בין נבחרת 'שער הנגב ארגנטינה', שהורכבה מתושבי מפלסים ואור הנר, שהוקמו ע"י עולים מארגנטינה, מול קבוצת 'ארגנטינה הציונית', המורכבת מחניכים מתנועת הנוער 'החלוץ למרחב' ארגנטינה, הנמצאים בישראל כחלק מתכנית. מדובר ביוזמה משותפת של מרכז צעירים שער הנגב, מחלקת הספורט במועצה וכאמור תנועת "החלוץ למרחב". 

"היו צריכים לצאת למשחק 100 ילדים מהמועצה, והם והיו מאוד מאוכזבים כהודיעו על הביטול", מספרת דפנה סיבוני ששון, מנהלת מחלקת הספורט בשער הנגב, "המשחק נולד מפנייה של תנועת "החלוץ למרחב", חבר'ה ארגנטינאים שרוצים לתמוך בעוטף עזה, אמרו שרוצים לארגן משחק כדורגל. בדיוק היה לנו טורניר כדורגל במועצה שנגמר לפני שבועיים ובו ניצחו מפלסים, אז זה יצא לנו טוב". 

המשחק נערך במגרש הכדורגל בקרית החינוך שער הנגב, כאשר קבוצת "החלוץ למרחב" ארגנטינה הגיעה עם כ-30 צעירים יהודים מארגנטינה בגילאי 18-20 שנמצאים כבר עשרה חודשים בארץ. מולם התייצבו אלופת שער הנגב בכדורגל לשנת 2018, "הפועל מפלסים" עם חיזוק של קבוצת "נסטור אור הנר". המשחק הסתיים בניצחון של נבחרת ארגנטינה שער הנגב 3:5, אבל מה שמשנה זו האווירה החמה והיוזמה המרגשת לקיים משחק שכזה.