אל מול השימוש הגובר של ארגוני הטרור בעפיפוני תבערה, הגיעו אתמול (שני) בשעות אחר הצהרים מאות הורים וילדים למרכז המסחרי מול 7 בשדרות לעפיפוניאדה שארגנה העירייה יחד עם הנהלת המרכז. יעל ואלעד המדריכים הזמינו אותם לשבת על המחצלות להכנת העפיפונים – והבטיחו 'אחר כך יהיה זמן גם למתנפחים'.

העפיפוניאדה בשדרות (צילום: ניצן צבי כהן)

כדרכם של אירועים מסוג זה, ההורים הופעלו לא פחות מילדיהם, ורבים מהם התרוצצו הלוך ושוב כשהם מושכים עפיפונים המתאמצים להמריא – ובקצהו השני של החוט ילדות מבסוטיות. רוב ההורים עימם דיברנו אמרו לנו שניסו למנוע מילדיהם את החשיפה לעפיפוני התבערה בחודש האחרון. ובכל זאת – את ריח השריפות, קשה היה להסתיר. "כל השבוע הילד משתעל, אסמתי", סיפרה אחת האמהות.

העפיפוניאדה בשדרות (צילום: ניצן צבי כהן)

מה כתבתן על העפיפון? אני שואל את אורי ורועי, שניהם בכיתות הנמוכות של היסודי. "שלום", עונה לי אורי, ורועי מוסיף "אני רוצה שלום וברכה". ואמא סיוון? "הילדים מאחלים לשלום – אז למה אנחנו נאחל?" עפיפונים נוספים נשאו ציורים של דגלי ישראל, מפלצות יצירתיות ולבבות. שירה הקטנה כתבה "שלא יהיה צבע אדום", ואבא אודי הוסיף: "אנחנו לא מחפשים לשרוף ולהצית לאף אחד. זה הם שעושים אחרת". אחד ההורים סיפר לנו כי הוא כבאי בתחנת הכיבוי שדרות והתקופה האחרונה כמובן, עמוסה במיוחד. "יוצאים למשמרת ולא יודעי מתי נחזור, יש המון עבודה. עכשיו אני פה מתרענן מעט עם הילדים".

ראש העיר אלון דוידי משתעשע ברעיון להעיף את עפיפון תבערה לשעבר במהלך העפיפוניאדה בשדרות (צילום: ניצן צבי כהן)

אחד האבות התלוצץ, כשהוא מנסה ביאוש להרים את העפיפון של ביתו ברוח החלושה – "למה שלא יבוא איזה פלסטינאי להסביר לנו איך בעצם עושים את זה? קילומטר מכאן הם אלופים בזה…". "שמעתי שיש פעילות עפיפונים עם הילדים – חשבתי שזה נחמד ובאתי. בעיקר בשבילם אבל אולי זה מסר גם למדינה שתעשה משהו" אמר לנו אלישיב פיקאר שהגיע לאירוע עם ששת ילדיו. לדבריו התגורר בעבר ביישוב נווה דקלים בגוש קטיף עד פינויו. "בעבר בגוש קטיף היינו מעיפים הרבה עפיפונים. היתה שם רוח טובה. יש מצב שלילדים זו באמת פעם ראשונה".

העפיפוניאדה בשדרות (צילום: ניצן צבי כהן)

"האירוע הוא גם להורים וגם לילדים. זה מסר שלנו שגם בתקופה כזו, כמו שבעבר ניסו לירות מאות רקטות לכאן, שום דבר לא יגרום לנו לנטוש את המשימה ואת החיים שלנו פה בצורה טובה ויפה" אמר ראש העיר אלון דוידי, והעביר מסר תקיף "אני דורש שיתייחסו לעפיפון ולקליע כמו לרקטה או למנהרת טרור. מי שנותן את הפקודות להעיף את העפיפונים הללו הם מנהיגי החמאס – צריך לתת להם בראש. להכות בהם שיבינו שכל דרך שהיא לנסות ולפגוע בחיי התושבים – תפגע קודם כל בהם. אנחנו נעביר להם מסר נוסף – שאנחנו ממשיכים לחיות ולשמוח".