ארבעה חודשים אחרי שנפגשו בגמר הגביע, מכבי תל אביב והפועל חולון ייפגשו בגמר הפיינל פור ביום חמישי. הסגולים מחולון ניצחו אמש את האלופה הפועל ירושלים 76:80 והם רוצים מאוד גם את צלחת האליפות השנייה, במה שיכול לשחזר את ההישג מלפני 10 שנים, אז מיקי דורסמן מורן רוט ומאליק דיקסון חגגו זכייה היסטורית בתואר אליפות ראשון בתולדות המועדון.

הרוחות בחולון סבבו השבוע סביב עניין חזרתו של גלן רייס ג'וניור שהורחק מהקבוצה עקב תקרית אלימה עם גיא פניני. חניכיו של קטש הגיעו אחרי סדרה קשה מול גלבוע גליל בה עשו מהפך גדול.

מהלך המשחק

הירושלמים פתחו חזק עם שתי שלשות בדרך ל- 0:6 מהיר. מן הצד השני חולון חזרה עם ריצת 0:7 משלה. המילטון צלף מקשת השלוש והרבע הסתיים עם 20:22 לחולון. ברבע השני, אוחיון והאוול הובילו את ירושלים ליתרון 25:30. הגנת חולון לא שמרה היטב וטימור ודייסון ניצלו זאת כדי להגדיל את היתרון האדום. המילטון המשיך לחמם את הידית וצלף שלשה אדירה כמעט מעיגול האמצע, 41:46 לחולון בסיום המחצית.

במחצית השנייה היתרון של חולון צמח ל-43:54 עם ריצה של 4:20. ירושלים לא ניצלה הזדמנויות לחזרה ואלכסנדר המשיך בתרומה הנהדרת בהגנה. פרפרוגלו קלע סל משוגע עם הבאזר שצימק את היתרון הסגול ל-66:58. ברבע האחרון ירושלים הצליחו כבר למצק ל-6 בלבד, דייסון התעורר עם שלשה אדירה ופרפרוגלו צימק לנקודה. דייסון השלים מהפך לירושלמים, אבל חולון הלכה לטיישון תומאס שהחזיר אותה למשחק, קולמן הוסיף שלשה גדולה וירושלים לא ידעה להשיב. בסיום 76:80 לחולון שעולה לגמר!

קלעו לחולון: טו הולוואי 24 נקודות (12 מ-12 מהקו), ג'ורדן המילטון 21 (10 ריבאונדים), טיישון תומאס (7 ריבאונדים) וגיא פניני 12 כ"א, ג'ו אלכסנדר, חנן קולמן ותמיר בלאט 3 כ"א, שלומי הרוש 2. לירושלים: סטראטוס פרפרוגלו 19, ג'רום דייסון 18, רונלד רוברטס וטרנס קינזי 9 כ"א, ריצ'רד האוול 8 (12 ריבאונדים), בר טימור 7, ליאור אליהו 6.