ערוץ 10 וחברת השידורים רשת המשדרת באפיק 13 חתמו אתמול (רביעי) על מזכר הבנות לקראת איחוד, כך לפי דיווח באתר התקשורת אייס. שתי חברות השידור העבירו את מזכר ההבנות לרשות להגבלים עסקיים, שתחליט האם לאשר את המיזוג.

לאחר כ-24 שנות שידור, ערוץ 2 פוצל לשני אפיקים בנובמבר האחרון לכל אחת מהזכייניות ששידרו בו, "רשת" (אפיק 13), ו"קשת" (אפיק 12). ערוץ 10 עבר לאפיק 14 בעקבות השינוי.

ההחלטה לפצל את ערוץ 2 לשני ערוצים גררה ביקורת מצד רבים שטענו כי שוק הפרסום בארץ אינו גדול מספיק לשלושה ערוצים מסחריים גדולים. במידה ואכן יתממש האיחוד, נראה שנבואה זו התגשמה.

יוסי ורשבסקי , מנכ"ל ערוץ עשר כינס את עובדי הערוץ וחברת החדשות ואמר כי העסקה היא בלתי נמנעת במצב שוק הטלוויזיה, שנמצא בהפסדי עתיק, וכי הוא רוצה להניח שהעסקה תאושר במהירות אצל הממונה על ההגבלים העסקיים. לעובדי הערוץ והחדשות הבטיח לשמור על כל זכויותיהם.

עובדי ערוץ 10 מאוגדים בהסתדרות הכללית, ועובדי רשת אינם מאוגדים. לדברי עובדים בערוץ 10, הנושא היה באוויר כבר תקופה ארוכה, והדבר היחיד שהתחדש כעת הוא החתימה על מזכר ההבנות. העובדים מעריכים כי לא יהיו שינויים משמעותיים בתקופה הקרובה, אך מבהירים שידרשו כי ידברו עימם ככל ולמהלך תהינה משמעויות באשר לעובדים.

בהתאם למזכר ההבנות, השליטה בחברה הממוזגת תהיה של בעלי מניות רשת. איוש המשרות בחברה הממוזגת ייקבע רק לאחר אישור הממונה ויתר הרגולטורים כנדרש, מתוך כוונה משותפת שלהצדדים לשמר את כוח האדם האיכותי של שני הערוצים, ובהתחשב בתחומי ההתמחות המשלימים של שתי החברות.