בתום כמעט חמש שעות רצופות, הסתיימה אתמול בשעות הצהריים (ה') חקירתם של חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. השניים הגיעו הבוקר  שוב למשרדי להב 433 להשלמות חקירה, זאת במסגרת מה שמכונה תיק 2000 העוסק בקשרי הון-שלטון-עיתון.

החשדות הן לתיאומים בין מוזס וראש הממשלה נתניהו באשר לאופן הסיקור של ידיעות ומנגד להיקף התפוצה של העיתון המתחרה 'ישראל היום'. במסגרת השיחות שהוקלטו בין השניים על ידי ארי הרו, לשעבר ראש הסגל של נתניהו שהפך לעד מדינה, נידונו הגבלות שונות על 'ישראל היום' שבבעלות מקורבו של נתניהו שלדון אדלסון, בתמורה לסיקור אוהד בעיתונו של מוזס.

ח"כ כבל היה מי שיזם את "חוק ישראל היום", שאמור היה לאסור על חלוקת העיתון בחינם ואושר בקריאה טרומית בכנסת. על פי נתניהו עצמו, חוק זה היה חלק מהסיבות שהביאו אותו לפזר את הכנסת בשנת 2014. על פי תמלילי השיחות בין מוזס לנתניהו, התייחסו השניים לחוק בשיחותיהם. בין היתר הציע מוזס "להפוך את הספינה" ולדאוג לכך שהסיקור בידיעות אחרונות יהיה אוהד יותר כלפי רה"מ, ואילו נתניהו הביע נכונות לבדוק את האפשרות שישראל היום יצמצם את היקף הפצתו, לכל הפחות בסופי שבוע.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים שלמה למברגר אמר לפני כשבוע כי הפרקליטות תפעל להביא לידיעת הציבור את פרטי החקירות שבהן מעורב ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000 בטרם יתקיימו בחירות לכנסת. למברגר אמר בדיון בוועדת השקיפות של הכנסת בראשות ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) בנושא חקירות נבחרי ציבור כי החקירות נמצאות ב"ישורת הסופית" וכי "אם יהיו בחירות ייעשה מאמץ עילאי שהציבור יכיר את הפרטים לפניהן".