עימות חריף בין אבי גבאי יו"ר  מפלגת העבודה לח"כ עמיר פרץ, סביב ניסיונו של גבאי לבטל את הבחירות לוועידת מפלגת העבודה ולקבל את כל 5,300 המועמדים שנרשמו לבחירות המיועדות. פגישה של הנהלת המפלגה שדנה בהצעתו של היו"ר גבאי לביטול הבחירות התקיימה בטונים צורמים, ומאז מחליפים השניים מהלומות הדדיות. האחרונה שבהם, דרישתו של פרץ כי כל משתתפי ישיבת הנהלת המפלגה ייבדקו בפוליגרף, זאת לאחר שגבאי האשים את פרץ בהדלפת העימות.

הצעתו של גבאי אמנם התקבלה בהנהלת המפלגה אך צפויה להיתקל בקשיים בוועידה היוצאת וכן בוועדת החוקה בראשות דוד ליבאי, שכבר הביע את התנגדותו למהלך. המתנגדים למהלך של גבאי עושים זאת בשל מאמציו של גבאי לרשום מועמדים רבים ממחנהו לבחירות לצירי הוועידה, ובמידה וכל המועמדים יכנסו ללא בחירות יתחזק כוחו במוסדות המפלגה.

גבאי האשים את פרץ בהקלטת ישיבת ההנהלה ופרץ בתורו דרש כי כל המשתתפים ייחקרו בפוליגרף – כאשר הוא מתנדב להיות הראשון. ביחס להאשמתו של פרץ בהקלטה והדלפה של תוכן הישיבה, אמר פרץ כי זו "תגובה מביכה של מי שהביא את המפלגה לשפל חסר תקדים. אני מציע לרכז את המאמצים בלהחזיר את הציבור העצום שברח מאיתנו השנה, ולא להשקיע בהשמצות והכפשות, בטח לא כאלה שממומנות מכספי ציבור".

מסביבתו של אבי גבאי נמסר כי "חבל שיש עדיין מי שלא מסוגל להכיר בהפסדיו – ולא בפעם הראשונה. מפלגת העבודה תחת הנהגת אבי גבאי תעשה הכל כדי להרחיב את מספרם של חברי הגוף הבוחר, כדי להיות מפלגה דמוקרטית אמיתית. אנו מציעים למי שמתקשה להיפרד מקבלני קולות, ממפקדי ארגזים, ממניפולציות ומסכינאות כרונית להפנים את המציאות החדשה".

ב-26 ליוני אמורות להתקיים בחירות לוועידת מפלגת העבודה. הוועידה הינה הגוף הבוחר העליון של המפלגה ויש בה 2,200 צירים. הבחירות מהוות הזדמנות לשינוי מאזני הכח בתוך המפלגה ובין ראשיה היות וועידת מפלגת העבודה אחראית על כניסה והצטרפות לממשלה, איחוד וחיבור עם רשימות אחרות, קביעת שיטת הבחירות ליושב הראש ולחברי הכנסת, ביצוע שינויים בחוקת מפלגת העבודה ועוד.

כזכור עמיר פרץ התמודד לפני כשנה על תפקיד יו"ר המפלגה, והפסיד לאבי גבאי. הסקר האחרון שערך ערוץ 10 ופורסם לפני מספר ימים מנבא למפלגת העבודה 13 מנדטים בלבד, כאשר בבחירות הקודמות הם זכו ל-24 מנדטים, כך שבמפלגת העבודה יש כבר סיבה להשחיז את הסכינים.