חיה מאור, הייתה זכאית לעבור קורס הכרת המחשב כחלק מסל השיקום שמציע משרד הבריאות, בשל היותה מתמודדת נפש. מאור חיה עם מחלות כרוניות רבות, יש לה נכות בהליכה והיא סובלת ממחלות כאב, אבל יותר מהכל מאור אוהבת לכתוב. היא ערכה בעבר פורום באינטרנט, והקורס, כחלק מתהליך השיקום שלה, היה אמור לשפר את היכולות שלה והיא קיוותה לחזור לעבוד בעקבותיו. לקורס מאור חיכתה כמעט שנה.

בסוף אפריל הודיעו לה שנפתח קורס במתנ"ס ורבר בפתח תקווה, בתחילת מאי. כשהגיעה ביום הראשון לקורס, חצי שעה לפני תחילתו, הופתעה לגלות שהקורס נערך בקומה שלישית, בבניין לא נגיש בלי מעלית. בתגובה לפנייתה אמרה לה רכזת הקורס שעוד אנשים התלוננו ושהיא לא היחידה שנאלצה לוותר בגלל בעיית הנגישות. "אני לא יכולה לעלות 3 קומות ברגל, אני עולה 4 מדרגות במאמץ. הבשורה שלא אוכל להשתתף בקורס השפיעה עלי בתחום הדכאון. הקורס היה מאוד חשוב בבניית תכנית השיקום שלי. טרקו לי דלת בפרצוף. אני רוצה להחזיר את עצמי למעגל העבודה".

בעקבות המקרה פנתה העובדת הסוציאלית של מאור לגורמים שונים בכדי לטפל בבעיית הנגישות, יעקב פישר מנהל האגף להשכלת מבוגרים בפתח תקווה ענה "שאין באפשרות המתנ"ס לספק כיתה בקומת קרקע, ושתהליך הנגשת המרחב הציבורי יקח זמן, ועד אז מי שרוצה להגיע לקורס יאלץ להגיע לכיתה הנוכחית או להשתלב בקורס בעיר אחרת".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממשרד הבריאות טרם התקבלה תגובה, ומאגף המתנסים של פתח תקווה נמסר כי הפעילות אינה קשורה למתנס ורבר.