צה"ל תקף באמצעות כלי טיס בלתי מאויש (כטב"מ) תשתית הסמוכה למרחב בדרום רצועת עזה, בו עסקה קודם לכן חולייה בהכנת בלוני תבערה – כך על פי הודעת דובר צה"ל. "צה"ל רואה בחומרה את השימוש בבלונים ועפיפונים הנושאים חומרי תבערה ונפץ ויפעל למניעת השימוש בהם", כך נמסר אתמול (חמישי) בערב.

טרור העפיפונים מסב בשבועות האחרונים נזקים כבדים לשדות ולרכוש בעוטף עזה. מוקדם יותר היום דווח על בלון, שככל הנראה הגיע מרצועת עזה, ונחת על גדר מכללת ספיר. חבלן הוזעק למקום.

בתנועה הקיבוצית החליטו לשבור שתיקה אל מול איום עפיפוני התבערה שפגעו בשבועות האחרונים פגיעה קשה בשדות עוטף עזה, חלקם הגדול באדמות הקיבוצים, ובעיקר לנוכח מה שהם מגדירים כאוזלת יד של הממשלה במתן מענה לבעיה. התנועה הודיעה היום על השקת קמפיין ברשתות תחת הסיסמה "די עם הדיבורים! תעצרו עכשיו את טרור העפיפונים!".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, מסר כי "שרי ממשלת ישראל וראש הממשלה נתניהו רק מדברים בזמן ששדות העוטף עולים באש והחקלאים והתושבים חסרי אונים. שרי ושרות הממשלה, חברי הקבינט, מקשקשים את עצמם לדעת מבוקר עד לילה באמצעי התקשורת אבל לא עושים דבר. חלקם אף הגדילו ואמרו כי 'אינם מתרגשים מכך'".

תמונה מתוך קמפיין הרשת של התנועה הקיבוצית (תמונה באדיבות התנועה הקיבוצית)

מאיר המשיך בקריאה לשרי הממשלה להגיע לעוטף עזה ולפגוש את התושבים שנאבקים באש. "רק ככה הם יבינו את עצמת הטרור הזה ולכל הפחות, ידברו פחות. במקום שחקלאי העוטף יקצרו בימים אלו ברינה, הם מכבים את השריפות המכלות את עמל כפיהם ואת נוף בתיהם בדמעה ובכאב גדול בשעה שממשלת ישראל לא עושה דבר חוץ מלדבר. עד שממשלת ישראל תתעורר לא יישאר שדה אחד בעוטף".