עם חניכת אולם הספורט בבית הספר בקיבוץ מעגן מיכאל, הוחלט להנציח בו את ד"ר מג'די סאלם שנהרג מנפילה מפיגום במהלך בנייתו, כאשר עבד במהלך חופשה מלימודי הרפואה. באולם נערך השבוע טקס בהשתתפות משפחתו של סאלם וכ-500 תלמידים ומורים מבית הספר לצד מחנכות מבית הספר כדורי בו למד מג'די. לאחר הטקס קיימו קבוצות הכדורסל של שני בתי הספר משחק ידידות לזכרו.

"בנינו אולם ספורט בתוך בית הספר המשותף במעגן מיכאל, והשקענו בו הרבה, ותוך כדי עבודה מג'די נהרג. שמענו את הסיפור שלו, שהוא מצמרר: בוגר בית ספר לרפואה ברומניה שבא לחופש לקראת סיום הלימודים וקבלת התעודה, ובזמן החופשה יצא לעבוד עם דוד שלו. הוא הגיע לכאן לכמה ימי עבודה והאירוע הזה בעצם קרה בזמן החופשה שלו" סיפר ל'דבר ראשון' אורן עוזרד, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך שהשתתף באירוע.

עצרת זיכרון לזכר ד"ר מג'די סאלם ז"ל שנהרג ביום 5.5.16 באתר לבניית אולם ספורט בבית הספר במעגן מיכאל (תמונות באדיבות משפחתו של מג'די סאלם ז"ל)

"עידית תמנה, מנהלת חטיבת הביניים ורני אברמוביץ, מנהל בית הספר השש שנתי, שמרו על קשר עם המשפחה. החלטנו שכשהפרוייקט יסתיים ננציח בו את מג'די ונעשה אירוע לזכרו", הוסיף. "זה היה חשוב לנו לתת למשפחה להבין שהוא חלק מאיתנו ושהבינוי של המבנה הזה הוא חלק מבית הספר הזה, ושהמשפחה יכולה לשמור תמיד על קשר עם המקום שבו בנסיבות מאוד מצערות הוא מצא את מותו, ולבוא תמיד לבקר. תמונתו והסיפור שלו יהיו תלויים גם במבואה של אולם הספורט. אין לנו יכולת לנחם או להקל על הכאב אבל אנחנו כן יכולים להיות איתם ולהראות שהמקום שבו מג'די קיפח את חייו יהיה שוקק חיים ואנחנו נזכור אותו. היה חשוב לנו גם להפגיש בין בית ספר כדורי שבו למד, תלמידים ומורים שהגיעו, לתלמידים שלנו. לקרב את הקהילות. בני הנוער מבינים שהבינוי הוא חלק מהפרוייקט והאנשים שבונים הם חלק מהקהילה. חלק ממי שאנחנו. לא מקבלים את אולם הספורט ארוז בצלופן. אנחנו נזכור אותו".

"זה באמת דבר שמחמם את הלב. מאוד מרגש שיצרנו איתנו קשר" אמר ל'דבר ראשון' חאלד סאלם, אביו של מג'די. "זה התקיים באותו אולם ממש שבו הוא נפל, והרגשנו, מבלי לייחס אשמה לאף אחד, שהם הראו את האנושיות שלהם, וזה דבר מהותי בשבילנו. מג'די היה מוכר בנתינה שלו בחייו, וכעת כשהם תלו את תמונתו בכניסה לאולם הוא מוכר בה גם במותו. הוא נפל במהלך בניית אולם ספורט שעתיד לשרת תלמידים וילדים, וגם במותו הוא ממשיך לתת. זה מאוד קשור לנו רגשית. הלוואי שבכל מקום שבו נופל פועל היו נוהגים לפחות כך. בלי לחשוב על חלקך בתאונה. יש אנשים שיקירם נפל ונהרג. לחבק אותם קצת. לתת את החיבוק האנושי. כך לימדתי וחינכתי את ילדי וגם את מג'די".

עצרת זיכרון לזכר ד"ר מג'די סאלם ז"ל שנהרג ביום 5.5.16 באתר לבניית אולם ספורט בבית הספר במעגן מיכאל (תמונות באדיבות משפחתו של מג'די סאלם ז"ל)

"עד היום אנחנו לא יודעים בדיוק מה קרה ואיך. עד עצם היום הזה לא קיבלנו לא דיווח מהמשטרה ולא ממשרד העבודה. שום גורם למעט בית הספר מעגן מיכאל לא יצר איתנו קשר, וזאת למרות שבעקבות מותו של מג'די עלתה המודעות לתאונות העבודה, וזה הגיע לכנסת ולתקשורת", הוסיף חאלד. "מג'די למד שש שנים רפואה ברומניה, ושמונה שנים בפנימייה בכדורי. אני מרגיש שבקושי הספקתי להכיר אותו, אבל את כל חיי השקעתי בו. הוא הגיע לשבוע ויצא לעבוד כדי להרוויח כמה גרושים לחגוג את סיום הלימודים, וחזר אלי בארון מתים. אין דבר יותר נוראי מזה".

עצרת זיכרון לזכר ד"ר מג'די סאלם ז"ל שנהרג ביום 5.5.16 באתר לבניית אולם ספורט בבית הספר במעגן מיכאל (תמונות באדיבות משפחתו של מג'די סאלם ז"ל)

"יום יום הפצע שלי נשאר פתוח וכואב כשאני שומע על עוד תאונה ועוד תאונה. זה גורם לפצע להישאר פתוח כל הזמן. אנחנו חיים את זה יום ולילה, כי אתה קם בבוקר, פותח חדשות ושומע שנהרג עוד פועל. אנחנו חיים במדינה מתקדמת, אבל מהראשונות בעולם בהרוגים ובפצועים בתאונות עבודה. אין חוקים מספיקים שירתיעו את הקבלנים והמעסיקים שיספקו את כל מה שצריך לשמירה על חיי הפועלים שיוצאים מהבית להאכיל את המשפחות שלהם. גם לפועלים אני אומר – אם נותנים לך לעבוד במקום מסוכן, עדיף לוותר על יום העבודה".

"בין כל הסבל שחווה המשפחה על אובדן בנה, בית הספר המשותף במעגן מיכאל ראוי להערכה ולשבח על היוזמה להוקיר את זכרו של ד"ר מגדי סאלם שנהרג בתאונת עבודה מצערת וכואבת", מסר עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה. "מי יתן וכל הקבלנים ילמדו מיוזמה ברוכה זו ובמקום להתעלם ממשפחות העובדים שנהרגו אצלם, יפעלו להוקיר ולזכור את עובדיהם שנהרגו בזמן עבודתם על מזבח בניית הארץ".