מכתב לתושבי ניר עם:

אנו בתקופה מאוד קשה ומורכבת בה אנו מתמודדים עם טרור קשה של עפיפונים ובלונים ששורפים את שדותינו, את המרחבים הירוקים שסביבנו ואת שמורות הטבע על בעלי החיים שבתוכם, ומחזירים אותנו ואת ילדינו ל"שגרת חירום" של מתח וחרדה.

כפי שאנו כבר מכירים לצערנו, במציאות מורכבת זו אנו מנסים מחד לחזק את החוסן האישי והקהילתי כדי להתמודד באופן המיטבי עם המציאות "הלא נורמלית" שנכפתה עלינו ומאידך לדרוש מהגורמים המדיניים והביטחוניים האמונים על ביטחוננו שיפעלו בנחישות להחזרת הביטחון לביתנו.

אירוע נטיעות והפרחת עפיפונים, לחיזוק רוח העמידה, בקיבוץ ניר עם (צילום: אורית הרשקוביץ).

אתמול (שבת) התקיים מפגש של הקהילה בו הפרחנו בלונים ועפיפונים ונטענו 10 אקליפטוסים בין הפאונה למגרש כדורסל, כדי שנמשיך להיות דרום ירוק צומח ומשגשג. חשוב לי לשתף אתכם לגבי היוזמה וההתלבטויות שהיו בצידה.

בניגוד לפרסומים בתקשורת ולמען הסר ספק אני רוצה להבהיר: המטרה הייתה לחזק את ילדנו ובשום שלב לא הייתה כוונה להפריח את הבלונים / העפיפונים לילדי עזה. והפרסום התקשורתי מיום שישי (האירוע שלנו היה בשבת!) "ילדי ניר עם שולחים אחה"צ בלוני הליום עם סוכריות לעזה" פורסם בטעות והוצמד לתמונה מאירוע אחר, ואין לנו שום קשר לכך.

המפגש הקהילתי אתמול נועד להודות לחברינו, עמי רבין, עופר ליברמן, עופר המר וארז רינק שבשבועות האחרונים נושאים על גבם נטל כבד ועוסקים יום ולילה בכיבוי שריפות; לגורמי כיבוי אש מכל רחבי הארץ שעושים את עבודתם במחויבות מדהימה לכבות את השריפות במהירות האפשרית כדי להציל כל דונם ולשמור שהאש לא תגיע לביתנו; לגורמי הביטחון שעושים את מלאכתם ומגלים רגישות רבה לקושי העצום שאנו מתמודדים איתו כפרטים וכקהילה.

אירוע נטיעות והפרחת עפיפונים, לחיזוק רוח העמידה, בקיבוץ ניר עם (צילום: אורית הרשקוביץ).

רק בשבוע שעבר הושקעו מאמצים עילאיים כדי לאפשר לנו לחגוג בשבוע שעבר 75 שנים לניר עם. זו היתה גם הזדמנות להודות לכל מי שתומך בנו בימים לא קלים אלו, קק"ל ונטפים חצרים שנרתמו ליוזמת הנטיעות של אופיר ליבשטיין בכל יישובי עוטף עזה, ולא רק במועצה אזורית שער הנגב.

מעבר לתודות, המטרה הייתה לחזק את ילדינו ולהחזיר להם את הכייף וההנאה מלהעיף עפיפונים ולהפריח בלונים ולנטוע בהם אהבה, ביטחון ושמחה, בימים שהם מקבלים הנחיות לא להתקרב לעפיפונים ובלונים שעלולים להיות ממולכדים בחומרי נפץ.

נמשיך לדרוש מהגורמים המדיניים והביטחוניים האמונים על ביטחוננו שיפעלו בנחישות להחזרת הביטחון לביתנו ונמשיך לפעול פנימה לחיזוק החוסן האישי והקהילתי.


הכותב, עופר ליברמן, הוא חבר קיבוץ ניר עם ומנהל ענף החקלאות

עופר ליברמן, בשדות השרופים של ניר עם (צילום אישי)