מאות משפחות ופעילים השתתפו אמש (חמישי) בהפגנה השנתית לציון אירועי פרשת ילדי תימן, המזרח והבלקן, בכיכר פריז שבמרכז ירושלים. "איפה הילדים, תפתחו את התיקים" צעקו המפגינים. ההפגנה עצמה ואירועי המחאה שסביב ההפגנה נסובים סביב תאריך פטירו של הרב עוזי משולם ז"ל, מהפעילים המרכזיים בפרשה, אותו תאריך אשר הפעילים מבקשים לכונן כיום המודעות לפרשה.

"חברת הכנסת נורית קורן אמרה במו"מ שאי אפשר בפרשה כפשע או עוול. לא ניתן לממסד להמשיך להתכחש לאחריות" מסר בהפגנה הפעיל החברתי והעיתונאי, שלומי חתוכה. במהלך ההפגנה סיפרו עשרות אמהות את סיפורם, אשר תבניתו חוזרת במאות עדויות – המשפחות מסרו את ילדם לבית חולים או מעון לטיפול, ולאחר מכן, כשבאו לבדוק את ילדם או לקחת אותו חזרה למשפחה, מסרו למשפחות שהילד מת וסרבו לתת להורים לראות את הגופה או להשתתף בלווייה. בסוף ההפגנה פרצו המפגינים לכביש ברחוב דרך קרן היסוד, ונעו לכיוון בית ראש הממשלה.

הפרשה נמשכת ומלווה את החברה הישראלית מזה שבעה עשורים כאשר חלק מהחוקרים את הפרשה טוענים שכלל לא היו חטיפות והילדים נפטרו בעוד משפחות רבות, פעילים וחוקרים אחרים אינם מקבלים את טענות המדינה וטוענים שהחוקרים מכחישים את העדויות המרמזות על תבנית של חטיפה מאורגנת. מדינת ישראל קיימה עד היום שלוש ועדות חקירה  בנושא כאשר כל שלושת הועדות טענו שאין מספיק הוכחות לכך שהייתה חטיפה המונית של ילדים. הן בהפגנה, והן בדברי הפעילים העוסקים בנושא עלתה דרישה בשנתיים האחרונות שהמדינה תבטל לאלתר את מסקנות כל הועדות שחקרו את הנושא ותוציא את האמת לאור.