"בנט, אתה מפקיר את הילדים", "מי ישמור עליי עכשיו?", "מי יטפל בילדים האלרגיים?" "בנט תתעורר – הילדים שווים יותר". אלו היו רק חלק מהסיסמאות שהתנוססו על השלטים שהניפו מעל 100 משתתפים, בני משפחה של ילדים הסובלים מאלרגיות, בהפגנה מול משרדי הממשלה בתל אביב אתמול (רביעי). ההורים העלו השבוע הילוך במאבק נגד משרד החינוך שמתכוון לבטל את מערך הסייעות הרפואיות בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים. בתום ההפגנה צעדו ההורים מספר דקות בכביש וחסמו לזמן קצר את התנועה. רק הבוקר שיבח בנט את משרדו ומהלכיו בשנים האחרונות בצמצום פערים בהנגשת תוכנית 'חמש יחידות'.

הפגנת משפחות עם ילדים אלרגיים

על פי האימהות שמובילות את המאבק, ההורים המוחים חוששים מאוד לבטיחות ילדיהם בעקבות המהלך המתוכנן, שיטיל את האחריות לבריאותם של הילדים על הגננות והמורים. אלו אמורים לעבור הכשרה בסיסית במתן עזרה ראשונה לילדים עם התקף אלרגי. "הדרישה היא עצירה מוחלטת של המהלך, חזרה אחורה למצב שהיה לפני ההחלטה, ומתן אחריות מסוימת למורים וצוותי החינוך בתוך בתי הספר. בתי הספר והגנים מסוכנים לילדים אלרגיים, אז לקחת את שכבת ההגנה היחידה שיש לנו עבור הילדים שלנו?" אמרה ל'דבר ראשון' נעמה קציר שמואלי, ממובילות המאבק ואמא לילדה הסובלת מאלרגיה, מוקדם יותר השבוע.

כאמור, ההורים מפגינים מזה שלושה שבועות, בכל מוצ"ש, מול ביתו של בנט, והשבוע, מכיוון שמדובר בשבוע האחרון של הלימודים, הם מגבירים את מאבקם כדי להביא לביטולו של המהלך אשר אמור להביא לפיטוריהן של כ-3,500 סייעות רפואיות אשר מסייעות ומלוות ילדים הסובלים מאלרגיה וילדים עם מחלות ייחודיות, כל זאת על מנת שהילדים יוכלו להיות חלק ממערך החינוך הממלכתי. ביום ראשון הודיעו ההורים כי בכוונתם לעתור לבג"ץ לעצירת המהלך, במידה ומשרד החינוך לא יחזור בו מכוונתו. "שנת הלימודים מסתיימת עוד מעט, המשרדים וחברי הכנסת יוצאים לחופשות, ואנחנו  ההורים חוששים שבקרוב לא יהיה עם מי לדבר", סיכמה קציר שמואלי