גמר הגביע ברוגבי כיסאות גלגלים שנערך אמש (ד') ברמצ גן פגשה קבוצת אילן פתח-תקווה אולה מאמן שלומי ספיבק, את אילן הרצליה אותה מאמן אלי אהאובן. התוצאה במחצית הייתה: 23:20 להרצליה ולבסוף ניצחה פתח תקווה בתוצאה 45:48.  הרבו להבקיע: להרצלייה מוטי חזקיהו עם 31 שערים, ולפתח-תקווה דיאנה שייר עם 18 שערים, השחקנית היחידה בשתי הקבוצות. ברוגבי הקבוצות מעורבות, נשים וגברים משחקים יחד, כך נהוג גם העולם.

איל״ן פתח תיקווה זכתה בגביע המדינה ברוגבי בכסאות גלגלים לאחר שניצחה בגמר את איל״ן הרצליה 45-48.מוזמנים להיכנס ל אינסטגרם שלנו para_israelלראות גיפים מהמשחק.תמונות נוספות בהמשךדיאנה שנייר

Posted by ‎ההתאחדות לספורט נכים – Israel Paralympic Committee‎ on Wednesday, 27 June 2018

קבוצת אילן הרצליה : מוטי צדקיהו, שבתאי ניצחון, שני אביאל, חן ברוך, מאיר איזנקוט, יוסי קורן, טל אלריך מאמן: שלומי ספיבק

קבוצת אילן פתח תקוה: שיר תרזה, דיאנה שנייר, קובי ליאון (שזכה במדלית כסף במשחקים בלונדון ברכיבה על אופני יד), עדי גואטה, אלון ניגרי, ארנון עמית. מאמן אלי אהובן.

קפטן קבוצת פתח תקווה, עדי גואטה, אמר: "המשחק היה צמוד, ולפעמים מלחיץ, החבר'ה נתנו את הנשמה ודיאנה שלנו היא כוכבת!". לשחקן המבטיח של השנה נבחר קובי ליאון, שפרש לפני כחצי שנה מענף אופני היד, ענף בו זכה במדליית כסף במשחקים הפראלימפים בלונדון. ליאון, שעלה על מטען צד במלחמת לבנון בפעילות הסיירת כנגד החיזבאללה, אמר בתום המשחק: "הרוגבי חדש עבורי, ואני רק בתחילת הדרך, עברתי מספורט אישי, לספורט קבוצתי, זה מאוד מאתגר".

שווה לדעת

רוגבי כסאות גלגלים הוא ספורט קבוצתי הנכלל בתוכנית המשחקים הפאראלימפים מאז המשחקים בסידני 2000. כסאות הגלגלים הם מיוחדים ומעוצבים כך שיתאימו להתקלויות בזמן המשחקים. המיומנויות הדרושות לשחקנים הן יכולת תמרון הכסא, כדרור, מסירה וחסימות. למרות שהשחקנים הם ברמת נכות גבוהה, המשחק דינאמי מאוד.

רוגבי בכיסאות גלגלים  נערך על מגרש כדורסל, כשהשחקנים מתחרים בצוותים של ארבעה במטרה להעביר את הכדור מעבר לקו השער של הקבוצה היריבה. המגע של שחקן בשחקן הוא אסור, אולם מגע בין כיסאות הגלגלים מותר בהחלט, והוא למעשה חלק בלתי נפרד מהספורט, מאחר והשחקנים משתמשים בכיסאותיהם כדי לחסום ולהדוף את היריבים באגרסיביות רבה.