מדינת ישראל התמודדה במשך שנים עם משק מים של אזור ספר המדבר, והפכה את הידע המצטבר לטכנולוגיות שמשווקות ברחבי העולם ועוזרות למדינות באפריקה לגדל אוכל לתושביהם. לצערנו מדינת ישראל התמודדה גם עם הרבה אירועים ביטחוניים, חלקם מתמשכים, ופיתחה מומחיות בהתמודדות עם ההשלכות של חרדות, מתח ועקה על ילדים. וגם את הידע המצטבר בתחום זה מדינת ישראל מייצאת לרחבי העולם. בימים האחרונים קבוצת יזידים מעיראק ביקרה בישראל על מנת לקבל הכשרה בתחום הליצנות הרפואית. המטרה- לסייע לילדים הזקוקים לטיפול רפואי או סובלים מפוסט טראומה, בעזרת צחוק, מגע והסחת דעת.

לליצנים רפואיים יכול להיות תפקיד מכריע באופן ההתמודדות של הילדים עם הטראומה ממנה הם סובלים, וגם עם יכולתם לעבור את הטיפול הנחוץ לשיקומם. לליצנים הרפואיים תפקיד מכריע בהורדת רמת הסטרס אצל המטופלים, דבר שתורם באופן משמעותי לתוצאות הטיפול הרפואי. ההכשרה הוכנה על ידי ארגון Dram Doctors המכשיר ליצנים רפואיים, בשיתוף עם ארגון Road to Peace ובית החולים הדסה בירושלים ובתמיכת משרד החוץ הישראלי. המשתתפים בהכשרה המיוחדת עזבו בסוף השבוע את ישראל עם כלים וטכניקות חדשות שיאפשרו להם להעלות חיוכים על פני אנשים החיים באזורי מלחמה, ללא קשר למוצאם, דתם או מינם.

ארגון Road to Peace שסייע בהבאת היזידים לישראל, נועד לסייע בבניית בריתות בין קהילות המצויות באזורי סכסוך ולסייע בהגשת טיפול רפואי לילדים חולים ופצועים. הארגון הקים לאחרונה יחידה המטפלת בילדים בסינג'אר שבצפון עיראק – אזור שבו דאעש רצח אלפי יזידים ובני מיעוטים אחרים ב-2014. הארגון מנוהל על ידי סאלי בקר, בת למשפחה יהודית.