המדינה תעביר לחקלאים שנפגעו מתיקון 27 לחוק המים פיצוי של כחצי מיליארד שקלים. כך הוסכם היום (ראשון) בין משרד האוצר, משרד החקלאות והתאחדות חקלאי ישראל.

הפיצוי על סך 520 מיליארד שקלים, מיועד לפצות את החקלאים שנפגעו מתיקון 27 לחוק המים שחוקק לפני מספר חודשים. במסגרת התיקון הוזלו המים המגיעים ממקורות לחקלאים בעוד שהמים של המפיקים העצמאים התייקרו משמעותית. הפיצוי עליו הוסכם אמור להתחלק בין המפיקים העצמאיים בגליל העליון, בעמק הירדן ובעמק המעיינות ובעוד כאלף בעלי בארות ברחבי הארץ.

מהתאחדות חקלאי ישראל נמסר כי "ההסכם בא לתקן עוול. חשיבותו היא בכך שהוא מהווה המשך להסכם המים משנת 2008 ומבטיח את רצף הזכויות של החקלאים. בכך למעשה, קיבלה המדינה את תביעתנו וההסכם מהווה תיקון עוול לכל החקלאים שנפגעו מהתיקון". עם זאת הם מקפידים להזכיר כי בין החקלאים לאוצר עדיין יש ויכוח על פיצוי בגין נזקי הבצורת בסך של כ-150 מיליון שקלים שטרם הוסכם.

שר החקלאות אורי אריאל התייחס להסכם ואמר: "סיכמתי היום, יחד עם שר האוצר משה כחלון ויחד עם החקלאים, על מתן פיצויים של כחצי מיליארד שקל לחקלאים בעקבות תיקון 27. אני מודה לכולם על שיתוף הפעולה, יחד נמשיך להוביל מהלכים לטובת החקלאים".