מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים סורוקה, ד"ר אלכס ברזובסקי, שם קץ לחייו לפנות בוקר (שלישי). באתר ynet נמסר כי הרופא הותיר אחריו מכתב בו טען כי גורמים בהסתדרות הרפואית הפעילו עליו לחצים כבדים על מנת שהמחלקה שבאחריותו תעמוד בסטנדרטים שנקבעו כדי לאפשר לסטאז'רים ברפואה לבצע שם הכשרה. עוד נכתב כי ההערכה היא שבהסתדרות הרפואית דרשו למנות רופא מעל מנהל המחלקה כדי שזה יפקח שהסטודנטים עוברים את ההכשרה באופן ראוי, וכי מבחינתו של מנהל המחלקה היה מדובר בפגיעה של ממש.

ד"ר ברזובסקי הוא בוגר לימודי רפואה באוניברסיטה הממלכתית של טשקנט בברית המועצות, התמחה בכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה וביצע השתלמויות בכירורגיה פלסטית משחזרת בנוטינגהם באנגליה. שימש כמרצה באוניברסיטת בן גוריון, חבר ועדת קבלה לסטודנטים ללימודי רפואה וכבוחן בבחינות סיום ההתמחות בכירורגיה פלסטית. כמו כן עסק במחקר בתחום הכירורגיה הדרמטולוגית, כתב פרסומים בכתבי עת והציג בכנסים בישראל ובעולם.

בין תפקידיו, שימש הרופא כמרצה באוניברסיטת בן גוריון, חבר ועדת קבלה לסטודנטים ללימודי רפואה וכבוחן בבחינות סיום ההתמחות בכירורגיה פלסטית. בנוסף, עסק במחקר בתחום הכירורגיה הדרמטולוגית, כתב פרסומים בכתבי עת והציג בכנסים בישראל ובעולם.

מהאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, נמסר כי "האיגוד מרכין ראש על מותו בטרם עת של חבר האיגוד, ד"ר אלכס ברזובסקי, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ואסתטית במרכז הרפואי סורוקה. ועד האיגוד משתתף בצערה הכבד של בני המשפחה, עמיתיו לדרך וחבריו בסורוקה."

ד"ר רון עזריה, מזכיר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוסיף כי: "מותו בטרם עת של אלכס היכה אותנו בתדהמה, יהי זכרו ברוך"

"אנו שולחים חיבוק חם למשפחה ומשתתפים בצערם הכבד על האובדן הנורא בטרם עת. הרופא היה אדם משכמו ומעלה, מנהל מחלקה ורופא מסור", מסר ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

מההסתדרות הרפואית בישראל נמסר: "אנו מביעים זעזוע עמוק וצער רב על מותו הטראגי של מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה ומשתתפים בצער המשפחה".

**

לפנייה לעזרה נפשית בטלפון חייגו שיחת חינם מכל טלפון: 1201 
לקבלת עזרה נפשית וסיוע במייל  לחץ כאן
לכניסה לצ'אט של ער"ן לחץ כאן
לכניסה לפורום של ער"ן לחץ כאן