רשות ההגבלים העסקיים והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישו אתמול (רביעי) כתבי אישום בעבירות הסדר כובל, מרמה, הלבנת הון ושוחד כנגד המעורבים בפרשת קרטל המסעות לפולין.

כתבי האישום הוגשו לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד מנהלי ארבע סוכנויות נסיעות המארגנות את מסעות בני הנוער לפולין, בגין חלקם בקרטל בתחום.

על פי ההאשמות מספר סוכנויות נסיעות שעסקו בהוצאת משלחות נוער לפולין סיכמו ביניהן בשנת 2010 על חלוקת "השוק". החברות י. הלל ושות', טיולי הגשר לעולם, אקדמי טרוול ודיזנהאוז סיכמו כי לא יתחרו האחת בשניה על הוצאת משלחות לפולין מטעם בתי ספר שנסעו בעבר עם כל אחת מהסוכנויות. על פי ההאשמות ההסכם היה "בתוקף" עד ינואר 2016, אז החל שלב החקירה הגלויה של הרשות להגבלים עסקיים והיחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית שבלהב 433.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

רשות ההגבלים העסקיים והמחלקה הכללית בפרקליטות משאימות את מנהלי החברות – פיני גינזבורג, נחמן קידר ושמעון רגב, וכן את מנהלי תחום פולין בחברות – צבי סער, איילת יונגסטר, אהרון טורוביץ' ומשה הרטמן ביצירת ההסכם הלא חוקי. כן מואשם מנכ"ל איסתא, אחישי גל, בגין חלקו בהסדר שנערך ימים ספורים לפני הפתיחה בחקירה הגלויה.

על פי כתב האישום, קיבלו הנאשמים במרמה את עצם היותם זכיינים של משרד החינוך להוצאת משלחות תלמידים לפולין. בעקבות המרמה, כך על פי כתב האישום, התקבל אצל החברות סכומים גבוהים המסתכמים במאות מיליוני שקלים. כן נטען החברות הלל וגשר תיאמו את הצעות המחיר שלהן גם למסעות עבור קופת חולים מכבי, שירות בתי הסוהר וליד ושם. חברת אקדמי טרוול מואשמת במתן שוחד לגורמים שונים בקשר עם המסעות לפולין.