נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, הודיעה ביום חמישי לראש הממשלה בנימין נתניהו כי החליטה שלא להתמודד על כהונה נוספת כנגידת הבנק. כנגידה, פלוג היוותה למעשה אופוזיציה למדיניות הכלכלית המצמצמת, וקראה באופן עקבי להגביר את ההוצאה הממשלתית על חינוך ותשתיות.כהונתה של פלוג תסתיים ב-12 לנובמבר 2018, ובשלב זה לא ברור מי יהיו המועמדים להחליפה.

במכתב שמסרה הנגידה לראש הממשלה כתבה פלוג, "זכיתי לעמוד בראש ארגון איכותי ביותר, העושה את מלאכתו במקצועיות, ממלכתיות, ונאמנות, ואשר מממש יום יום את החזון שהציב לעצמו – להיות בנק מרכזי מתקדם, שתורם לשגשוג כלכלת ישראל ואזרחיה. אין זו עת לסיכומים, אולם אני יכולה לומר כבר עכשיו שאסיים את תפקידי תוך תחושת סיפוק רב, היות ולבנק ישראל יש חלק נכבד במצב האיתן וביציבות שהפגינה כלכלת ישראל בשנים האחרונות, כמו גם בניתוח ובהצפת האתגרים המשמעותיים בפניהם נעמוד בשנים הבאות".

פלוג, כחלק ממדיניותה הכלכלית המרחיבה, קראה לפרוץ את המסגרת התקציב, בניגוד לשר האוצר משה כחלון, ובטח בניגוד לעמדתו האידיאולוגית של ראש הממשלה נתניהו. מדיניות זו הביאה לא פעם למתח ניכר בינה לבין כחלון, שהגביר את ההערכות לפיהן כחלון ונתניהו יבקשו להציב במקומה דמות אחרת בראשות בנק ישראל.

הנגידה הדגישה כי תמשיך להוביל את בנק ישראל, על כל תפקידיו, ובפרט את קבלת החלטות המדיניות המוניטרית, עד ליום בו יסתיים תפקידה ותחל הכהונה של הנגיד או הנגידה הבאים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מודה לד"ר קרנית פלוג על שירותה המסור בתפקיד ומעריך מאוד את תרומתה לכלכלת ישראל.