"כדי להימנע מפגיעה בבריאותי ולאחר שקיבלתי פניות רבות מבני משפחתי ומשותפיי למאבק החלטתי להפסיק את שביתת הרעב", הודיע אמש (מוצ"ש) חבר הכנסת מהליכוד יהודה גליק, הנאבק על מנת לחייב את משרד האוצר להטיל מס על הטבק לגלגול, כפי שמוטל על סיגריות. לטענת גליק, ואף לדעת גורמים מקצועיים והאמנה הבינלאומית לפיקוח על הטבק, עליה חתומה ישראל, המיסוי על מוצרי הטבק הוא הצעד היעיל ביותר לצמצום העישון בייחוד בקרב צעירים.

"אנו קבוצת חברי כנסת הנלחמים בעישון בדרך קבע, מעריכים מאוד את המהלכים שעשית למען ילדי ואזרחי ישראל. לאחר 25 ימים של שביתת רעב, במהלכם אף הגענו להישגים מרשימים, והבאנו לצמצום השיווק וההקלות מס על סיגריות, אנו קוראים לך להפסיק את שביתת הרעב", ביקש ח"כ מוסי רז (מרצ). אל בקשתו של ח"כ רז הצטרפה גם ח"כ יעל גרמן מ'יש עתיד' ונציגי הארגונים למניעת עישון בישראל.

סיגריה. אילוסטרציה (צילום: אביר סולטן/ פלאש90)

"בימים הקרובים אפגש עם שר האוצר שזימן אותי לפגישה ואני מקווה שנדון בנושא באופן ענייני ולא תחת לחצים פוליטיים או אחרים", מסר גליק בהודעתו. "מדי שעה מת אדם בישראל כתוצאה מנזקי העישון. עשרה אחוז מהם כתוצאה מעישון כפוי", טוען גליק, ומביא כסימוכין את האמנה הבינלאומית לפיקוח על הטבק, עליה חתומה ישראל, והיא קובעת כי המיסוי על מוצרי הטבק הוא הצעד היעיל ביותר לצמצום העישון, ואף התחייבה בהחלטת ממשלה ממאי 2011 לעשות זאת לאחר וועדה ציבורית שדנה בנושא ושמסקנותיה אומצו על ידי הממשלה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מכתב מחבר הכנסת מוסי רז, המבקש מח"כ גליק להפסיק את שביתת הרעב שלו

לטענת גליק שר האוצר כחלון מסרב לבצע את התחייבות הממשלה, למרות שסגנו ואף הפקידים המקצועיים במשרד האוצר תומכים בכך, וכפי שדיווח מנכ"ל משרדו, אף לא התקיים על כך דיון מקצועי וענייני במשרד.

ממשרד האוצר לא התקבלה תגובה לטענות