האם הבחירות בפתח? שר החינוך נפתלי בנט הציע בישיבת ראשי הקואליציה לבקש מבג"צ ארכה נוספת בעניין חוק הגיוס. במידה והקואליציה לא תצליח להסכים על מתווה החוק ייקבע מועד הבחירות לפי אורך הדחייה שתינתן. בנוסף הציע השר בנט שסיעות הקואליציה יסכימו מראש על פיזורה של הקואליציה והליכה לבחירות. מעבר להיותו של חוק הגיוס נושא לאומי בעל השלכות על ציבורים שונים במדינת ישראל נראה כי במערכת הפוליטית, "המתקשה" למראית עין להגיע להסכמה בנושא, מעדיפים לשמר את המשבר ולנצלו לטובת שימור הכוח הפוליטי או ככלי לניגוח יריבים במפלגות השונות. כל זאת בעוד אלפי חרדים חייבי גיוס מצפים לפתרון שיאפשר להם לקיים תורתם אמונתם ויסלול לחרדים אחרים את הדרך לגיוס. נושא הגיוס כבר מזמן אינו חשוב להנהגה הפוליטית אלא כשעון חול למשך ימיה של הקואליציה ומתוך אינטרס לתפוס עמדות מיטביות לעת יציאה לבחירות. 

עימות חריף פרץ בין שר האוצר משה ‎כחלון לראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך דיון בטיוטת חוק משק החשמל שעלתה היום (ראשון) לדיון בישיבת הממשלה. בתגובה לניסיון של ראש הממשלה לשכנע את שר האוצר לקבוע בחוק בוררות חובה במקרה של שביתת ועדים, השיב לו כחלון כי "אתה פילוסוף, יודע לדבר ולא לעשות. היית ראש ממשלה במשך עשר שנים ועוד ארבע לפני כן. גם אם תהיה ראש ממשלה עוד 20 שנה, לא תעשה אף רפורמה משמעותית. אתה הולך ומדבר ונותן לנו לעשות".

בעקבות ההחלטה לפני כחודש לאשר את הרפורמה במשק החשמל, צריכה כעת הממשלה להעביר את המהלך בהליך חקיקה מזורז. אישור הרפורמה בממשלה חייב את ראש הממשלה למשוך את עתירת המדינה לבג"ץ שמטרתה הייתה לצמצם את זכות השביתה של עובדי החברות הציבוריות, אך נראה כי נתניהו מעוניין לקבוע כלים חדשים לפעולה במישור זה. לצורך כך, צריך ראש הממשלה את תמיכתו של כחלון, אך הנושא עורר, כאמור, עימות יוצא דופן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

למרות הדברים הקשים, מלשכת נתניהו נמסר כי בישיבת ראשי הקואליציה שהתכנסה הבוקר, אמר ראש הממשלה כי הוא "רוצה ללכת עם הקואליציה הזאת עד סוף הקדנציה. זאת קואליציה מצוינת".