"טרור העפיפונים וההצתות הוא טרור לכל דבר. זוהי דרך נוספת שבה מנסים ארגוני הטרור לפגוע באופן ממושך בביטחון ישראל". כך אמר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין במהלך סיור בעוטף עזה במלאת ארבע שנים למערכת "צוק איתן" והוסיף כי "העולם כולו צריך להבין שאף מדינה בעולם לא הייתה מאפשרת למישהו לשרוף את יגע כפיו. אדם עובד את אדמתו על מנת להביא את לחמו ואנחנו נמשיך להגן על עמנו, על אזרחינו, על גבולנו, בדיוק כפי שכל מדינה הייתה עושה".

עוד נפגש ריבלין במהלך הסיור עם לוחמי האש משירות הכבאות הפרושים באזור. מאז תחילת אירועי השריפות, לפני כארבעה חודשים, ועד היום טיפלו לוחמי האש בלמעלה מ-700 הצתות ושרפות במרחב. על פי ההערכות כ-30 אלף דונם של אדמה חקלאית נשרפו. את הנשיא ליווה בסיור ניצב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי.

במלאות ארבע שנים לצוק איתן סייר נשיא המדינה בעוטף עזה ונפגש עם לוחמי האש הפרוסים באזור,8 ביולי 2018 (מארק ניימן/ לע"מ)

הנשיא סייר בכמה מהשטחים השרופים באזור, לאחר מכן הציגו לו לוחמי האש את הכלים בעזרתם הם מתמודדים עם השריפות. לוחמי האש סיפרו לנשיא על האתגרים של החודשים האחרונים, והמאמץ המיוחד שלהם במאבק בכעשרים שריפות ביום. הנשיא פגש גם מתנדבים מיישובי האזור, רכזי ביטחון ביישובים, אנשי פיקוד העורף וכבאים של קק"ל ושל רשות הטבע והגנים המסייעים אף הם ומתגברים את הכוחות בשטח.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אני מבקש להודות לכם הלוחמים בלהבות – בשמי, ובשם כלל תושבי עוטף עזה ואזרחי ישראל. המשיכו להגן על המדינה שלנו, על ביטחוננו ועל שדותינו", אמר הנשיא והתייחס בדבריו לצורך למצוא מענה מורכב איתו ישראל תוכל להתמודד עם האתגר הביטחוני בצורה מידתית שלא תביאו לידי הסלמה נוספת. "טרור העפיפונים וההצתות הוא טרור של ממש. עלינו לחפש את המענה המתאים כדי שכל המבקשים להטריד את ישראל ולהפוך את שגרת חיינו, יצטרכו בסופו של דבר להיענות כראוי. אין לי כל ספק שכאשר עומד אתגר בפני המדינה והחברה, החובה הביטחונית שלנו – תמיד נמצא את הפתרון".

הנשיא ריבלין בדבריו ביקש גם לחזק את החקלאים ותושבי האזור ואמר כי "עם ישראל כולו אתכם בלב ובנפש. אנחנו גאים בכם ואתם מביאים את היכולת של החברה שלנו, העם שלנו והמדינה לעמוד איתן מול דברים רבים שיכולים לשבש את שגרת החיים".

ריבלין סיים את דבריו עם מסר של פיוס הנושא עימו איום כלפי המנסים לפגוע בישראל: "לא חזרנו לארצנו ומולדתנו על מנת להילחם. אנחנו מושיטים יד ורוצים לחיות בשלום עם שכנינו, מתוך הבנה שהשלום הוא אינטרס של כולנו, אבל כמובן, שלא ישלה את עצמו אף אחד, נוסיף להתכונן לכל איום, לעמוד מולו, להדוף אותו וגם לחסל אותו".

במלאות ארבע שנים לצוק איתן סייר נשיא המדינה בעוטף עזה ונפגש עם לוחמי האש הפרוסים באזור,8 ביולי 2018 (מארק ניימן/ לע"מ)

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי נגיב לדבריו של ריבלין ואמר לו "באת לחבק ולחזק את לוחמי האש ואנו מחבקים אותך. אנו מבטיחים כי נמשיך ללא לאות במשימת ההגנה על העוטף. יותר ממאה ימים פועלים לוחמי האש לשמור על כל חלקת אדמה למען התושבים הנהדרים שמתגוררים פה ולמען מדינת ישראל ונמשיך כך ככל שיידרש״.