טרור ההצתות בעוטף ישראל נמשך. משעות הבוקר היום (שלישי) פעלו לוחמי האש בסיוע רבש"צים, צוותי קק"ל ורשות הטבע והגנים בכיבוי 27 שריפות. לדברי כוחות הכיבוי, השריפות היו קטנות והטיפול בהן הסתיים תוך מספר דקות, פרט לשריפות באור הנר ובכיסופים. כמו כן טופל, נפל קסאם בשטחי ניר עם.

מחברת החשמל נמסר כי מסוק שפעל במסגרת עבודת תחזוקה של חברת החשמל לשטיפת מבודדים שעל עמודי החשמל בדרום, סייע בהנחיית יחידת הבטחון של החברה וגורמי החירום, בפעילות מהירה לכיבוי השריפה שנגרמה מעפיפון תבערה ליד קיבוץ אור הנר. המסוק הגיע מיידית לאזור השריפה ובעזרת תותח המים שעליו החל בפעולות הכיבוי של השריפה שמתחתיו – עד להגעת יחידות הכיבוי של כיבוי והצלה.

השריפה שכובתה ע"י תותח המים שסייע מהמסוק בכיבוי השריפה. צילום: חברת החשמל

 

במקביל, מצה"ל נמסר כי כוחות זרוע הים עצרו כלי שיט פלסטיני עליו כשמונה מפליגים שהפר את הסגר הימי על רצועת עזה וכי עצירת הכלי בוצעה ללא אירועים חריגים.
עוד נמסר כי לאחר בידוק וסריקה של הסירה והמפליגים על-ידי הכוחות, הכלי ייגרר לבסיס זרוע-הים באשדוד. צה"ל העמיד כוחות רפואה לטיפול בחולים ובנכים שהיו על הסיפון.

מדובר צה"ל נמסר: "מדובר בפעם השנייה בחודשיים האחרונים שארגון הטרור חמאס יוזם ניסיון לפרובוקציה ימית, מנצל פצועים ונכים ומשלם לתושבי עזה על מנת שישתתפו בפעילות מסוג זה.

"הסגר הימי הוא סגר ביטחוני הכרחי וחוקי שהוכר שוב ושוב על-ידי העולם והאו"ם, לשמירה על ביטחון מדינת ישראל וגבולותיה הימיים, בהיותו מגן מפני טרור והברחת אמצעי לחימה. צה"ל, באמצעות זרוע הים ימשיך לאכוף אותו ולהגן על אזרחי מדינת ישראל".