בין חצי הגמר לגמר אנו מתקרבים לשיאם של מאבקים משפחתיים – מונדיאל או משפחה, ריאל או בארסה. הנה צמד קריקטורות שמתייחסות לזה.

סָאלֶם הִלָאלִי מהעיתון הסעודי עֻכַּאט' תיאר בתחילת גביע העולם את המצב במשפחה הערבית. הקריקטורה מתייחסת לתחילת ימי גביע העולם שחלו במהלך חג ה'עיד אלפטר'. בקריקטורה עצמה אנו רואים את בני המשפחה הרוצים לחגוג עם בלונים של "שמחות החג" מושכים את אב המשפחה המחזיק במסך הגדול שאפילו יצא מהקיר.

עבד אלעזיז אליזידי, קריקטוריסט תימני המכונה "זיזו" מתאר לנו את אוהדי מועדוני הפאר הספרדיים, ריאל מדריד וברצלונה. בקריקטורה שלושה שלבים – בראשון, אב משפחה שצופה עם שני ילדיו, האחד עם חולצה של ריאל אוהד את כריסטיאנו רונאלדו והשני עם חולצה של ברצלונה אוהד את ליאו מסי. בשלב השני, האבא נראה מבסוט שהבנים השתתקו בעקבות ההדחה של נבחרות פורטוגל של רונאלדו וארגנטינה של מסי. בחלק התחתון הם שוב מצאו לעצמם את מי לעודד ועל מה לריב. האבסורד הוא שהם "רבים" על שני שחקנים יריבים נציגים של בארסה וריאל, אך בנבחרת הם משתפים פעולה. לוקה מודריץ' כוכב הנבחרת הקרואטית משחק בריאל מדריד, איוואן רקיטיץ' לעומת זאת משחק בבארסה שניהם שחקני נבחרת קרואטיה שתשחק הערב (רביעי). הילדים מקיימים את מאמר רבותינו: לא משנה מה ואיך העיקר שיש על מה לריב.


נעם בנעט הוא מרצה וחוקר עצמאי בתחום המזרח התיכון והעולם הערבי, הכותב טור שבועי בנושאים אקטואליים נבחרים ובליווי קריקטורות עדכניות מהעולם הערבי תחת הכותרת "חלון למזרח התיכון המתחדש". אפשר לעקוב אחריו בטלגרם, בפייסבוק או באינסטגרם.