נשיא ארה"ב "דואג לאנשים הפשוטים"? נואל סינטרון, מי שהיה נהגו האישי של דונלד טראמפ במשך 20 שנים, תובע את הנשיא על כך שלא שילם לו בעבור לא פחות מ-3,000 שעות נוספות. הסכום אותו תובע סינטרון מטראמפ עומד על קצת מעל 160,000 דולר. בנוסף, טוען סינטרון שטראמפ רימה אותו ולא שילם לו על ימי מחלה, ושלל הוצאות במסגרת העבודה.

סינטרון, תושב ניו-יורק בן 59, טוען כי נהג לעבוד שעות ארוכות שהתחילו בשבע בבוקר ונמשכו לתוך הלילה. לטענתו, לעיתים היה עובד 55 שעות בשבוע, ובלי העלאת שכר במשך שנים.  סינטרון הוא רק אחד מלא מעט עובדים שהתלוננו בעבר על התנהגותו של טראמפ כמעסיק. תחת הטענה שהלין את שכרם, נאלץ טראמפ לשלם לחלקם פיצויים.

נשיא ארה"ב, דולנד טראמפ, בעצרת שקיים בפלורידה (AP Photo/Chris O'Meara)

"בהפגנה בוטה של פריבילגיות ועליונות, ובלי טיפה של כבוד, הנשיא דונלד טראמפ ניצל והלין את שכרו של הנהג האישי שלו", נכתב בתביעה. "את יחסו המזלזל של הנשיא טראמפ אפשר לזהות גם בכך שעל אף העובדה שהוא מיליארדר, הוא לא העניק לנהג האישי שלו העלאת שכר משמעותית, במשך יותר מ-12 שנים!".

נגד טראמפ הוגשו מעל 3,500 תביעות מצד עובדים בשלושת העשורים האחרונים, רובם בעקבות סירוב לשלם משכורות שהוסכמו בחוזה. מאז שנת 2005 הורשעו חברות שונות בקבוצת טראמפ ב-24 מקרים של הפרת חוק התעסוקה המרכזי בארה"ב, ונאלצו לשלם פיצויים לעובדים.