חיל האוויר תקף הלילה (חמישי) שלוש עמדות צבאיות בסוריה. לפי הודעת דובר צה"ל, התקיפה בוצעה בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל אתמול.

פי דיווח ברשת אל-ג'זירה, צבא סוריה השיב אש לכלי הטיס שירה מספר טילים לעבר עמדות צבא אסד . סוכנות הידיעות סאנ"א דיווחה כי לא היו נפגעים בתקיפה, אך נגרם נזק למבנים. המרכז הסורי לזכויות אדם אמר לסוכנות הידיעות ד-פ-א כי הטילים פגעו באתרים סמוכים לעיר הבעת' ("קוניטרה החדשה") ולעיר ג'בה, שתיהן במחוז קוניטרה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ניסיונות הפרת הריבונות של מדינת ישראל ויפעל כנגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה. כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו. צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".

אתמול חדר מל"ט סורי לשטח ישראל והופל בידי טיל פטריוט מעל שמי הכנרת לאחר ששהה כרבע שעה מעל שטח ישראל.  המל"ט יורט במרחק של כעשרה קילומטרים מהגבול עם סוריה והתרסק בחלק הדרומי של הכנרת. חלקים ממנו נמצאו במים וחלקים באזור קיבוץ האון. דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר כי ההערכה היא שמדובר במל"ט סורי לא חמוש שנועד לצרכי איסוף. האישור הסופי ליירוט המל"ט התקבל רק לאחר שישראל וידאה שהוא אינו שייך לחיל האוויר הרוסי.