היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום בבוקר (ה') ליו"ר הכנסת כי נציגי המשטרה, הפרקליטות ומח"ש לא יופיעו לדיון שיזם יו"ר ועדת הפנים ח"כ יואב קיש (הליכוד) לבחינת התלונות נגד ניצב בדימוס רוני ריטמן. לטענתו, על אף שמדובר בחריגה מהנוהל הרגיל, נציגי מערכת אכיפת החוק לא יוכלו להשתתף בדיון היות ומדובר בהפרה של עצמאות מערכות אלו היות ונושא זה נמצא בחקירה פלילית. בעקבות כך ביטל ח"כ קיש את הדיון והודיע כי יפעל להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתחן את זיהום החקירות נגד ראש הממשלה ורעייתו.

"מתבלטת חומרתה של ההחלטה לקיים היום בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ישיבה בנוגע לחקירות ראש הממשלה. הקרע לישיבה הינו פרסומים בתקושרת. סנגוריו שלך ראש הממשלה פנו אלי לצורך בירור הטענה, ובירור זה יערך כמקובל. כלומר, מדובר בדיון שייערך בכנסת ישראל בנוגע לתיק חקירה ספציפי של נבחר ציבור מחברי בית המחוקקים", כך היועמ"ש מנדלבליט. הוא מוסיף ומבהיר כי בחוק יסוד הכנסת בסעיף 21 (ב) נאמר במפורש כי על אף שבסמכות ועדות הכנסת לדרוש את התייצבותו של עבוד מדינה לשם מסירת מידע, אין לעשות כן אן "יש בגילוי משום פגיעה בחוק, בחובה המקצועית או בחובת אמונים שהוא חב בה על פי דין".

מנדלבליט אף מצטט את היועץ המשפטי לכנסת איל ינון שכתב לח"כ קיש כי מעבר לעובדה כי לא נהוג שהכנסת תפעיל את סמכותה באופן פרטני בחקירות או הבליכים פליליים, "דיונים כאמור עלולים לגלוש, אף שלא בכוונת מכוון, לשיבוש חקירות והליכי משפט".

תגובתו של ח"כ קיש לביטול היתה כאמור איום כי יפתח ועדת חקירה ממלכתית ואמירה כי ישים סוף ל"ביזיון שקידים לא באים לדיון כשבא להם".