צה"ל תגבר את סוללות כיפת ברזל במרחב גוש דן והדרום וביצע גיוס מילואים נקודתי לתגבור מערך ההגנה האווירית. עוד נמסר מדובר צה"ל כי "צה"ל נחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל וערוך למגוון תרחישים שילכו ויתעצמו על-פי הערכת המצב והצורך המבצעי". בנוסף, פרסם צה"ל תיעוד מצולם מהפריסה של סוללת כיפת ברזל בגוש דן.

מוקדם יותר היום (ראשון) ביצע כלי טיס של צה"ל תקיפה לעבר חולייה ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל, באזור בית חאנון בצפון רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו על שני פצועים בתקיפה. זוהי התקיפה הרביעית היום של משגרי בלוני תבערה. תקיפה נוספת נעשתה אחר הצהריים לאחר הערכה מודיעינית כי החוליה כוללת פעילי חמאס. בהמשך הותקפו שתי חוליות מפריחי בלונים נוספות. בצבא אמרו כי "צה"ל רואה בחומרה שיגור עפיפוני ובלוני תבערה וימשיך לפעול בעצימות גוברת והולכת כנגד מבצעי טרור זה". בבוקר החליטו שרי הקבינט המדיני-ביטחוני כי צה"ל יגיב לעפיפוני תבערה מהרצועה ולא תינקט מדיניות של הבלגה. יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט אמר כי "הפסקת אש בלי הפסקת טרור האש זאת כניעה", והשר לענייני מודיעין ישראל כץ אמר כי "ליברמן חייב להביא לקבינט הצעה למיטוט חמאס".

בישיבת הממשלה הבוקר התייחס ראש הממשלה לנושא ואמר: "שמעתי שאומרים שישראל הסכימה להפסקת אש שתאפשר את המשך טרור העפיפונים והבלונים. זה לא נכון. איננו מוכנים לקבל שום התקפות נגדנו ונגיב בהתאם". בנוגע להסלמה בסוף השבוע אמר נתניהו כי "במהלך השבת פגענו בחמאס באופן משמעותי וקשה. צה"ל הנחית על חמאס את המכה קשה ביותר מאז צוק איתן, אני מקווה שהם יקלטו את המסר".

ובינתיים בעוטף ישראל, במהלך שעות הצהריים טיפלו לוחמי האש בהתחדשות שתי שריפות, עליהן הושגה שליטה תוך זמן קצר.