הקיפאון בשוק הדיור נמשך. במדד מחירי הדירות שפורסם אתמול (ראשון) על ידי הלמ"ס נשמרת יציבות כשבשלושת החודשים האחרונים של המדידה (מרץ עד מאי 2018) נרשמה עליה של 0.2% בלבד במחירים, לאחר שבחמשת החודשים שקדמו לתקופה זו נרשמה ירידה כוללת של 2.3% במחירי הדירות. השוואה בין מחירי הדירות באפריל-מאי 2018 למחירים באותה התקופה אשתקד מציגים ירידה של כ 0.1% במחירי הדירות.

מי ששמח לקבל את נתוני הלמ"ס על הקיפאון במחירי הדירות הוא שר האוצר כחלון, שצפה אמש בגמר גביע העולם בכדורגל עם משפחה שזכתה באחת ההגרלות של מחיר למשתכן, וכך כתב בחשבון הטוויטר שלו, "אחרי למעלה מעשור של עליות מחירים בשוק הדיור – הטירוף נעצר. כבר חודש שלישי ברציפות שמדד מחירי הדירות השנתי – שלילי (0.1%-). מדד מחירי הדירות החדשות ירד ב-2.5% מאז תחילת המדידות. תכנית מחיר למשתכן היא הצלחה מוכחת. ממשיכים בכל הכוח."

פילוח נתוני מחירי הדירות של שלושת החודשים האחרונים שנמדדו (מרץ-מאי) לפי מחוזות מגלה כי בעוד שהמחירים בירושלים הציגו עליה בכל אחד מהחודשים, ודווקא במחוז תל אביב נרשמו ירידות בשניים משלושת החודשים האחרונים המעידים על ירידה מצטברת של 0.9%.

מחוז המרכז הוביל את הירידות בתקופה שבין אפריל למאי 2018 עם ירידה של 0.7% במחירי הדירות בזמן שמחירי הדירות במחוז הדרום דווקא עלו בין אפריל למאי ב0.9% לאחר שהוביל את הירידות בחודשיים הקודמים עם ירידה של 1.4%.

יש לציין כי על פי נתוני הלמ"ס לא רק מחירי הדירות ירדו. גם השכר הממוצע של הישראלים רשם ירידה לא מבוטלת מרמה של 10,877 שקלים בחודש מרץ 2018 לממוצע של 10,401 באפריל 2018. השכר הממוצע לחודש מאי טרם פורסם.