הבוקר הודיע יו״ר סיעת המחנה הציוני יואל חסון בפתח ישיבת הסיעה כי חוק הפונדקאות לא יעלה להצבעה במושב הנוכחי במליאת הכנסת, בעקבות סיכום בינו ובין יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם, אולם בשעה האחרונה מסר יו"ר הקואלציה כי החוק כן יעלה בסופו של דבר להצבעה.

עיתונאית חדשות 2, דפנה ליאל פרסמה בחשבון הטוויטר שלה, התבטאות של ראש הממשלה כלפי חבר הכנסת אמיר אוחנה, הומו מחוץ לארון ואב לשתי בנות בעצמו, "אני תומך בפונדקאות לאבות יחידנים. אם אפשר לתקן עכשיו אז נתקן ואם לא אז בהמשך באמצעות הצעת חוק של ח״כ אמיר אוחנה".

בתגובה לפרסום, התבטא חסון בחשבון הטוויטר שלו, והבטיח את תמיכת הקואליציה במידה והחוק יתוקן:

חברת הכנסת, מירב בן ארי, חברת הקואלציה ממפלגת 'כולנו', התבטאה בנושא: ״פתאום נזכר רוה"מ שיש חוק פונדקאות וח"כ ממפלגתו שהוא הומו עם ילדים מפונדקאית מחו"ל, איפה היה רוה"מ עד היום?" כתבה בן ארי בחשבון הטוויטר שלה. "כנראה חמק לו תוך כדי טיפול בטרור העפיפונים. יש הסתייגויות כאלו לפחות כמה שיכולות לעלות היום, תעלו, אתם מפלגת השלטון. אנחנו נתמוך״.

חן אריאלי, יושבת ראש האגודה למען הלהט"ב: "בכל פעם מחדש אנחנו נדהמות ונדהמים לגלות את הציניות שבה הממשלה הזו מתייחסת לקהילה הלהט"בית. הצהרת התמיכה של ראש הממשלה ריקה מתוכן וכדי שתהפוך למשמעותית עליו להודיע עוד היום שהוא מאפשר חופש הצבעה לחברות וחברי הקואליציה. כל עוד הדבר לא נעשה, המשמעות היא העברת חוק מפלה כלפי הקהילה הלהט"בית. הממשלה נבהלה מהכעס שלנו בהפגנת האלפים בתל אביב וניסתה לעשות ספין שיאפשר לה להצטייר כמי שתומכת בקהילה. זה לא יקרה. אנחנו כאן ואנחנו כועסות וכועסים ונמשיך לצאת לרחובות ולהיאבק עד שיהיה שוויון. לא בהצהרות. לא בתאוריה. לא בעתיד. כאן ועכשיו".