ימים אחרונים של מושב הקיץ של הכנסת, וחוקים רבים מובאים לאישור במליאה לקריאות אחרונות. התיקון לחוק הפונדקאות, המאפשר לעוד מגוון של ישראלים וישראליות להיות הורים בדרך זו, מפלה הלכה למעשה הורים המשתייכים לקהילת הלהט"ב, כשאינו מכליל את אורח ואופן חייהם של זוגות חד מיניים כרשאים לפונדקאות בתיקון.

לאחר שאתמול (שני) אמור היה החוק לעלות להצבעה, נדחה, שוב אמור היה לעלות להצבעה ושוב נדחה – הצהיר ראש הממשלה נתניהו כי הוא בעד תיקון החוק כך שיאפשר לאבות יחידנים להיות חלק ממנו, בתנאי שחבר הכנסת אמיר אוחנה, הומו ואב לשני ילדים בתהליך פונדקאות בחו"ל, יציע תיקון לחוק. האם זה אומר שהחוק לא יעלה להצבעה במושב הקרוב? בשלב זה, ועם התנהלות הקואליציה הנוכחית קשה לומר.

בתגובה להצהרתו של ראש הממשלה, הגיב יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בסרטון משלו, בנסיון להוכיח את נתניהו, ולחשוף את הצהרותיו הריקות – וטען שהמפלגה שהוא עוד בראשה תתמוך בתיקון.


במקביל ולאורך כל היום אתמול, הפגינו פעילים להט"ב וחסמו כבישים בתל-אביב במחאה על האפלייה אותה יוצר ומנציח התיקון לחוק. "השנה היא 2018 – זהי שנה שבכל העולם להט"בים מתקדמים לשוויון ורק במדינת ישראל מחוקקים נגד הקהילה הגאה", אומרים המוחים.

"חוק הפונדקאות שעומד לעבור, בחסות ראש הממשלה הוא חוק שמדיר את ההורות הגאה בכוונה ברורה. אם ראש הממשלה תומך בתיקון החוק שיעצור אותו עכשיו, אין שום בהילות להעביר אותו במתכונת הנוכחית." מסרו מאגודת הלהט"ב. "החוק מפר את הסדר הציבורי- ואנו נפר את הסדר הציבורי."