מנהלת המיון הפנימי במרכז הרפואי על שם איכילוב, ד"ר קרין הלר, הותקפה אתמול (רביעי) בחדר מיון של המרכז הרפואי ע"ש איכילוב, על ידי שתי נשים שניפצו מחשב על ראשה, הפילו אותה לרצפה היכו אותה באגרופים ושרטו אותה עד שהשוטר הקהילתי המוצב בבית החולים השתלט על השתיים ועצר אותן. הנהלת המרכז הרפואי הביעה זעזוע עמוק מחומרת המקרה ומהמשך גילויי האלימות הבלתי נסבלים במערכת הבריאות.

מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא, ככל הנראה, אי שביעות רצון מהטיפול שניתן לסבתא שהגיעה למיון לקבלת טיפול רפואי. עוד מסרה המשטרה כי "אנו רואים בחומרה כל ניסיון פגיעה ברופאים ו/או בסגל ביה"ח ונפעל על מנת למצות את הדין עם התוקפים".

ד"ר קרין הלר, מנהלת המיון הפנימי באיכילוב, שהותקפה על ידי בני משפחה של מטופלת, 18 ביולי 2018. (צילום: דוברות איכילוב)

ח״כ מירב בן ארי (כולנו), יו"ר השדולה למניעת אלימות כלפי צוותים רפואיים, אמרה כי "עוד מקרה אלימות מזעזע של אלימות נגד צוותים רפואיים. מאוד מקווה שבמושב הבא החוק שלי בעניין יעבור ונחמיר את הענישה הקיימת כיום. במקביל חשוב להמשיך ולפרסם מקרים כאלו ולא לעבור לסדר היום והכי חשוב לחנך כל הזמן שאלימות היא לא פתרון לדבר".

פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל מסר כי "ההסתדרות הרפואית בישראל מזועזעת מעוד מקרה של אלימות ברוטלית, והפעם נגד רופאה בחדר מיון, שכל עיסוקה הוא הצלת חיים.  אני פונה לח"כ אלי אלאלוף, יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות, לקיום דיון דחוף בנושא האלימות הגואה כנגד צוותים רפואיים. ריבוי מקרים אלו לו אנו עדים בשבועות האחרונים רק ממחיש בצורה כואבת את ההכרח לנקוט בצעדים חריפים נגד תופעת האלימות ובראשם החמרת הענישה".

מוקדם יותר אתמול הודיעה המשטרה כי סיימה את חקירת הדקירה של האחות ביית החולים שמואל הרופא, שאירעה בתחילת החודש. על פי החקירה, החשוד שהיה בעברו מאושפז בבית החולים, הגיע למקום כשברשותו סכין גדולה. על פי המשטרה, הוא עבר דרך השומרים בכניסה ולא ציית להוראתם לעצור. כתב אישום יוגש נגדו בקרוב.