75 בני-אדם נהרגו ולמעלה ממאה נפצעו, 11 מהם במצב קשה, בשרפות ענק המשתוללות ביוון החל מיום שני. השרפות, הקטלניות ביותר שידעה המדינה בעשור האחרון, פרצו בשני מוקדים, באזור רפינה, מזרחית לבירה אתונה ובאזור קינטה שבמערב.

מרבית ההרוגים בשרפות היו בעיירת הנופש מאטי שבאזור רפינה, במרחק של כ-30 קילומטרים צפון מזרחית לאתונה. השריפה במאטי פרצה ביום שני ב-17:00 (זמן מקומי). לדברי דובר הממשלה דמיטריס טצנקופולוס, בשריפה נפצעו 16 ילדים, 11 מתוכם באורח קשה, ותינוק כבן חצי שנה מת משאיפת עשן.

ראש הממשלה אלכסיס ציפראס הקדים את שובו למדינה מביקורו בבוסניה והרצוגובינה בעקבות האירועים, ובמקביל ממשלת יוון ביקשה סיוע דחוף מחברותיה לאיחוד האירופי כדי להתמודד עם השריפות. ספרד וקפריסין כבר נענו לקריאה והציעו סיוע מטעמן.

ממשרד החוץ נמסר כי בהנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו ישראל הציעה לשלטונות יוון סיוע רפואי לנפגעי אסון השריפות. הצעת הסיוע, המרוכזת על ידי המועצה לביטחון לאומי ושגרירת ישראל באתונה, היא בתחום הטיפול בכוויות ובשאיפת עשן.

אל הניסיונות לחלץ את התושבים הלכודים הצטרפו בין היתר תשעה כלי שיט של משמר החופים ביוון, כלי שיט של המשטרה, מסוקים צבאיים ועשרות סירות פרטיות. "מאטי כבר לא קיימת עוד כיישוב", אמרה אישה אחת לרשת היוונית סקיי, "ראיתי גופות, מכוניות שרופות לחלוטין. אני מרגישה בת מזל שנשארתי בחיים".

הרשויות ביוון מתקשות לאמוד את היקף האסון. על פי צוותי החירום, החורף היבש וגל החום הכבד במדינה הכינו את הקרקע לשרפות החמורות. "ראיתי לפחות אלף בתים עולים בלהבות", אמר ראש העיר של אזור רפינה-פיקרמי, "ראיתי את זה במו עיני, זה אסון מוחלט".