עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים ישבתו החל מיום ראשון הקרוב, זאת בעקבות חוסר ההיענות של האוצר לדרישותיהם במהלך המשא ומתן המתנהל בין הצדדים. בין היתר, דורשים העובדים השוואת השכר לעמיתיהם בקופות החולים; קביעת מפתח תקינה – הקובע את מספר התקנים הנחוץ בכל מחלקה או בית חולים בהתאם לקריטריונים שונים – שיסייע בהקלת העומס הרב בבתי החולים הממשלתיים; שינוי במערכת הדרגות וקידום העובדים; כמו גם ביטול הדרגות הנמוכות.

"יש עומסים קטסטרופליים, בונים מחלקות ומבנים נוספים בבתי החולים ולא מוסיפים עובדי מנהל ומשק" אמר יו"ר ועד העובדים, אלי בדש, "אומרים לנו להסתדר עם מה שיש. למה עובדת משק צריכה לעבוד בשתי מחלקות?".

עוד הוסיף כי "משנת 1996 יש החלטות ממשלה להשוות את השכר שלנו לעובדי קופות החולים, מדובר בפער של 20%-10%, בכל הסכם מוסיפים חצי אחוז, פשוט מתעללים בעובדים שלנו. המחסור בעובדים גורם לתאונות עבודה ומחלות. אין לנו כוח אדם".

בשביתה צפויים לקחת חלק כ-12 אלף עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים, המועסקים במטבח, אחזקה, חצר, כוחות עזר, לוגיסטיקה, אפסנאות, תחבורה. עובדי האבטחה יוחרגו מהשביתה, עובדי מחלקות מחלות מסכנות חיים יעבדו במתכונת שבת.