השבוע נערך לראשונה בהיסטוריה טורניר בין לאומי בין ארבע קבוצות מהטופ העולמי  בכדורגל נשים. הטורניר נערך בעיר מאימי באצטדיון 'הארד רוק' של קבוצת פוטבול 'מיאמי דולפינס'. מוליכת הליגה האמריקאית צפון קרוליינה קוריג' זכתה בטורניר לאחר שניצחה בגמר את אלופת אירופה ליון 0:1 משער של הת'ר או'ריילי.

למרות המעמד ההיסטורי של הטורניר ומשחק הגמר החגיגי, צריך להודות שמערכת הפרסום סביבו חייבת לעבור שדרוג משמעותי. גביע האלופות הבינלאומי לגברים מקבל חשיפה תקשורתית מדהימה ובמשחק מקביל השבוע בין מנצ'סטר יונייטד לליברפול הגיעו 101 אלף צופים לצפות במשחק. לעומת זאת למשחקי הנשים הגיעו מאות בודדות והשידור של משחק הגמר היה באיכות גרועה מאוד ב-ESPN2.

ההחלטה לקיים את הטורניר המסקרן עם שלושה מקבוצות הפאר של הכדורגל האירופי ליון, פ.ס.ז' ומנצ'סטר סיטי ביחד עם אחת הקבוצות הטובות והאיכותיות בכדורגל האמריקאי יכולה ליצור התרגשות ועניין גדול יותר. זאת הייתה טעות קשה לקיים את המשחקים באותם הימים במקביל לטורניר הידידות השנתי היוקרתי של כדורגל הנשים בעולם – טורניר האומות בו מארחת ארה"ב את נבחרות הנשים של יפן, ברזיל אוסטרליה וארה"ב, ארבע הנבחרות הטובות בעולם מחוץ לאירופה. טורניר הנבחרות המסורתי הוא בעל כוח תקשורתי מטורף והמשחקים משודרים בשידור חי בטלוויזיה המקומית. למשחק הפתיחה של הנבחרת האמריקאית הגיעו יותר מ-18 אלף צופים מול נבחרת יפן.

גביע האלופות הבינלאומי הוא טורניר ידידות בינלאומי שנערך בשש השנים האחרונות במהלך חודשי הקיץ בארה"ב ובאסיה. טורניר מועדוני הגברים הפך בשש השנים האחרונות לטורניר הידידות הנצפה והרווחי ביותר בעולם, כאשר הקבוצות הגדולות והחזקת בעולם נפגשות למשחקי ענק מול קהל אמריקאי וסיני שצמאים לכדורגל מהטופ העולמי.

הטורניר נוסד על ידי 'Relevent Sports', חטיבה של 'RSE ventures', חברת מיזמי ספורט שנוסדה בשנת 2012 על ידי הבעלים של קבוצת הפוטבול מיאמי דולפינס, המיליארדר סטיבן רוס ומנכ"ל הניו יורק ג'טס לשעבר מאט היגינס. לאחר שבשנה האחרונה הטורניר נערך במקביל בארה"ב, סין וסינגפור ולראשונה התרחב ל-16 קבוצות, חלק גדול מהמועדונים ביקש לצרף גם את קבוצת הנשים שלהם לטורניר.

השנה החליטו מארגני הטורניר להשיק לראשונה טורניר נשים שיתקיים בנפרד מטורניר הגברים ויפגיש שלוש קבוצות בכירות מאירופה עם סגנית אלופת הליגה האמריקאית צפון קורולינה קוריג', ביחד עם הקבוצות הבכירות באירופה: מנצ'סטר סיטי, ליון ופריז סן ז'רמן.

הבחירה של מארגני הטורניר היא לקחת קבוצות עם שמות מוכרים כדי לייצר לקהל המקומי רצון לקנות כרטיסים ולהגיע בהמונים למשחקים. המטרה היא לעשות טורניר מוצלח מצומצם יחסית בקיץ הנוכחי ואז להגדיל את מספר המשתתפות ל-8 קבוצות בקיץ 2019 ול-16 קבוצות כמו בגברים בקיץ 2020.

לפני הטורניר, קבוצות הנשים האירופאיות נסעו למחנה אימונים מיוחד בין ה-21 ל-26 ביולי בעיר פורטלנד כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר לטורניר היוקרתי. כאשר לצידן התאמנו שחקניות צעירות כשרוניות נבחרות מליגת הפיתוח שלכדורגל הנשים בארה"ב (ECNL).

צ'רלי סטילטנו יו"ר הארגון 'Relevent Sports' שמארגן של הטורניר סיפר בהתלהבות על התעניינות הרבה של מועדני העל בטורניר החדש לנשים: "התגובות שקיבלנו היו יוצאות דופן. כל כל קבוצה מיד שאלה – אנחנו יכולים לשלוח את קבוצת נשים שלנו השנה? זה משהו שאנחנו נצטרך לגדול איתו. אנחנו רק מנסים לפתח אותו בצורה הנכונה".

בניגוד לטורניר הגברים, המטרה האמיתי של סטילטנו היא לפתח טורניר נשים שיהיה המקביל לטורניר הגברים – אליפות העולם למועדונים של פיפ"א. אם הצלחת הגדילה המסחרית של המשחק באירופה בסין באוסטרליה ובארה"ב, מי שיקח בעלות על הרעיון להקים טורניר עולמי למועדונים יכול להיות רשום על פטנט מאוד רווחי כלכלית בתחום הספורט. 'Relevent Sports' מקווים להיות הראשונים לעשות זאת בדרכם היחודית.