חבר הכנסת איתן ברושי (המחנה הציוני) הגיש אתמול (רביעי) תביעת דיבה נגד יו"ר המפלגה שלו, אבי גבאי, בטענה כי זה כינה אותו "עבריין מין" סביב הדרישה לפטרו בעקבות מקרה נוסף של תקיפה מינית לכאורה בה נחשד ברושי מלפני 15 שנה והתפרסם בעקבות מקרה ההטרדה המינית של ח"כ איילת נחמיאס-ורבין בשבוע שעבר, מקרה עליו התנצל ברושי.

כזכור, בשבוע שעבר טפח ברושי על ישבנה של נחמיאס-ורבין במסגרת סיור של חברי כנסת מהמחנה הציוני בדרום במה שהגדיר כ"מחווה חברית" וזכה לקיטונות של ביקורות, כולל מנחמיאס-ורבין עצמה. כאמור, ברושי התנצל על מעשיו ונחמיאס-ורבין קיבלה את התנצלותו.

אולם, כמה ימים לאחר מכן התפרסם מקרה נוסף שארע לכאורה לפני 15 שנים על-ידי אשה שעל-פי עדותה תקף אותה ברושי במעלית, נגע באבריה המוצנעים ולא נתן לה לצאת. בעקבות חשיפת המקרה התפרסמו קריאות ממספר חברות וחברי כנסת מהמחנה הציוני ומפלגות נוספות בקריאה לברושי להתפטר מהכנסת. גבאי השעה את ברושי מתפקידיו בוועדות הכנסת ומפעילותו במפלגה וקרא לו להתפטר בתואנה כי "אין מקום לעברייני מין, לא ברחוב ולא בכנסת".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתביעתו טוען ברושי כי נערך לו "משפט שדה מחפיר שהסתיים במהרה בלינץ' מכוער". בהמשך הוא מפרט את עברו הצבאי, את שלל התפקידים הציבוריים בהם נשא ואת חברותו רבת השנים במפלגה ותוקף את גבאי על שהצטרף רק לאחרונה למפלגה, על שבעצמו נחקר בעבר במשטרה בעת שהיה מנכ"ל חברת בזק בינלאומי ועל שאחת העוזרות שלו זייפה לכאורה לאחרונה מסמך ביטחוני במטרה להיכנס לקורס נהיגה מונעת עם מכשיר הטלפון הנייד שלה. ברושי תובע כי גבאי ישלם לו 300 אלף שקלים.

בתגובה לתביעה מסר גבאי: "מרחב ציבורי בטוח ומוגן לנשים היא מטרה שנמשיך להילחם עליה. ניסיונות הפחדה לא ישפיעו".