עשרות הפגינו היום (שני) בצומת בגין השלום בת"א במחאה על פיטורי עובדים במעון נווה חורש של חסות הנוער בעקבות זכייתה של חברת דנאל במכרז על הפעלת המעון.

בימים אלו, מעון נווה חורש אמור לעבור להיות מופעל על ידי חברת דנאל. עובדי עמותת ענ"ב, שהפעילה את המעון בשנים האחרונות, קיבלו בימים האחרונים מכתבי פיטורים שיכנסו לתוקפם בסוף החודש. העובדים טוענים כי לחברת דנאל אין שום מחויבות לקלוט את כל העובדים מחד, ומאידך תנאי ההעסקה והשכר של העובדים שיקלטו יורעו באופן משמעותי. בשל הפיטורים, טוענים העובדים, התארגנות בוועד והישגי העובדים בעשור של התארגנות ומשא ומתן – עלולים להיפגע.

המפגינים קראו לשר הרווחה חיים כץ להתפטר ולעצור את הפרטת חסות הנוער, זאת על אף שחסות הנוער מופרטת כבר שנים על ידי מיקור חוץ.

להפגנת העובדים המאוגדים כוח לעובדים הצטרפו גם נציגים איגוד העובדים הסוציאליים בהסתדרות, שקראו להלאמת חסות הנוער. יו"ר האיגוד ענבל חרמוני אמרה "אנחנו כאן מתוך סולידריות שאנחנו מרגישים עם העובדים, לא רק העו"סים, אלא גם המדריכים, המדריכות וכל הצוות שנמצא במעונות, כל העובדים הם קולגות שלנו. זה אנשים שהעו"סיות נמצאות איתם בקשר ישיר".

עוד הוסיפה כי "לתפיסתנו כאיגוד העו"סים, שירותים לא אמורים להיות מופרטים. מדינת ישראל צריכה לקחת אחריות על השירותים החברתיים. המחיר של זה הוא תחלופה בכוח אדם חוסר יציבות פגיעה בזכויות העובדים. כאנשי טיפול ומקצוע אנחנו לא מוכנות להשלים עם זה שצוות שלם יפוטר וילך הביתה. בני הנוער מרגישים הכל, וזה ישר משליך על היציבות שלהם. הובטחה הלאמה אז אנחנו רוצים לראות תכנית עבודה של מדינת ישראל להלאמת חסות הנוער".

הבוקר פתחו עובדי מעון נווה חורש של חסות הנוער פתחו בשביתה במחאה על פיטוריהם. במסגרת השביתה, כ-30 עובדים של עמותת ענ"ב לא מקיימים פעילויות במעון ולא מוציאים נערים לדיונים בבתי משפט.