עשרות חיילים בני ישיבות, המשתתפים בקורס הצניחה של חטיבת הצנחנים, הפנו את גבם  כדי לא לצפות בהדרכה שהעבירה מדריכת צניחה, בתו של ראש אגף המבצעים אלוף אהרון חליוה. אימה של המדריכה, אשת התקשורת שירה מרגלית, כתבה אתמול (רביעי) בחשבון הטוויטר שלה כי "אתמול נרדמתי בקושי אחרי יום קשה שבו נאלצתי לשמוע את בתי נועה החיילת, שהיא מדריכת צניחה, מספרת לי שבזמן שהדגימה ל-70 צנחנים תרגיל, 50 מהם הפנו אליה את הגב ונעמדו בשלשות כי היא אישה. זו לא קבוצה של חרדים, זאת המציאות העגומה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "במהלך אימון קורס הצניחה של חטיבת הצנחנים הדגימה מדריכה תרגיל לחניכים של מחלקה המורכבת מבני ישיבות. כ-30 חניכים שלא רצו לצפות בהדגמה שבוצעה על ידי חיילת, סובבו את ראשם. בעקבות האירוע התקיימה שיחה עם החניכים ובה הבהיר להם מפקדם כי לפי פקודות צה"ל לא תהיה הפרדה בין מדריכים למדריכות בשום שלב בהכשרה, וחניך שינהג בחוסר כבוד כלפי מדריכות לא ימשיך בהכשרה".

בשבוע שעבר פרסם ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף מוטי אלמוז, איגרת למפקדים ובו כלל התייחסות לפרשנות המחמירה של פקודות הצבא – שהביאה למקרים של הדרה ודרישות צניעות מחיילות בבסיסים. במכתב הבהיר אלמוז כי למפקדים אין שום הרשאה לחרוג מפקודות צה"ל ולהחמיר או להקל בפקודות הלבוש.

"צה"ל הוא צבאה של המדינה ושערינו פתוחים לכל החלקים של החברה הישראלית", כתב אלמוז, "השתתפות כלל חלקי החברה במאמץ ההגנה על העם והארץ הינה חלק מתפיסת היותנו צבא ממלכתי".

ראש אכ"א הוסיף והבהיר: "הפקודות בנושא ההופעה, הלבוש והשירות המשותף הן פקודות מחייבות, ויש לפעול לפיהן ככתבן וכלשונן". אלמוז דרש מן המפקדים להימנע מהפעלת שיקול דעת: "אף מפקד אינו רשאי להחליט על דעת עצמו אם להחמיר בהן או להקל בהן".

האלוף אלמוז הדגיש את עמדת צה"ל נגד ההתנהלות שפוגעת בחופש של חיילות וגורמת להדרה. "מצופה מהמפקדים לאפשר שירות מכבד לכל החיילים שתחת פיקודם", כתב באיגרת.