שוב אירוע אלימות קשה של תקיפת אנשי צוות רפואי. רופא שטיפל בגבר בן 20 הותקף שלשום (רביעי) בלילה על-ידי מטופל ואביו (48). מאבטחי בית החולים שהגיעו במהירות הרחיקו את השניים, אך אלו החלו לתקוף גם את המאבטחים עצמם. המשטרה נקראה למקום ועצרה את השניים.

הצעיר הגיע לטיפול רפואי לאחר שככל הנראה היה מעורב בקטטה. בשלב מסוים בטיפול הרופא הותקף על ידם והם אף החלו לחנוק אותו. מבית החולים נמסר כי "במזל גדול נמנע אסון כאשר צוות בטחון בית החולים הגיש סיוע מיידי ומקצועי, עצר את התוקף ומייד הזמין משטרה".

ד״ר תמר אלרם, מנהלת בי״ח הדסה הר הצופים מסרה כי ״הבוקר הוגשה תלונה במשטרה ואנו סומכים על טיפולה המקצועי והמעמיק בתוקפים. יודגש כי בית החולים הדסה מגנה כל פעולה תוקפנית ואלימה כלפי מי מהצוותים ויעמוד לצדם תמיד. עם זאת, צוותינו הפועלים יום וליל למען הציבור ימשיכו להעניק טיפול רפואי מצויין לכל באי בית החולים ויבצעו את שליחותם במסירות כתמיד״.

מטעם משטרת ירושלים, שאף עצרה את השניים, תושבי מזרח העיר, נמסר כי "לא יעלה על הדעת שאדם המבקש לקבל טיפול רפואי בגין פציעתו, לבסוף יתקוף ויגרום לפציעתו של הצוות הרפואי המעניק לו את הטיפול המסור. כנגד אותם עבריינים אנחנו נפעל למיצוי מלוא חומרת הדין על מנת לוודא שמקרים אלו יהוו דוגמא והרתעה ולא יקרו בשנית".

"ההסתדרות הרפואית מזועזעת ממקרה תקיפה אלים נוסף שהתרחש הבוקר נגד רופא בבית החולים הדסה. ההסתדרות הרפואית תקיים היום דיון על מנת לדון בצעדים ארגוניים בתגובה לאלימות הגואה במערכת הבריאות", כך אמר פרופ ציון חגי, יו״ר ההסתדרות הרפואית.