המשך החקירות בפרשת השחיתות בחברת "שיכון בינוי": שרי אריסון, בעלת חברת שיכון ובינוי לשעבר, נחקרה באזהרה. החקירה התקיימה החל משעות הבוקר (ראשון) במשרדי להב 433. זאת, בהמשך לחקירה משותפת של המשטרה והרשות לניירות ערך, בחשד למתן שוחד לעובד ציבור זר ובעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. יחד עם אשת העסקים נחקרה גם בכירה נוספת לשעבר בחברה.

לאחר שהמשטרה אישרה את פרסום שמה של שרי אריסון, קבוצת אריסון הודיעה בתגובה כי "שרי אריסון ואפרת פלד זומנו מבעוד מועד למשרדי להב 433. הן שיתפו פעולה באופן מלא וסמוכות ובטוחות כי לא דבק כל רבב בהתנהלותן – וכי זו גם תהא מסקנת גורמי האכיפה. לקבוצת אריסון אפס סובלנות לכל התנהלות בלתי תקינה. הקבוצה פעלה, פועלת ותפעל להטמעת סטנדרטים ערכיים גבוהים בכל עשייתה ותחומי השקעותיה בישראל ובעולם – ותמשיך בעשייה עם ערך מוסף לטובת הכלכלה, החברה והסביבה".

לדברי המשטרה, מדובר בפרשה בינלאומית שעניינה מתן שוחד על ידי חברת 'שיכון ובינוי', הבונה בארץ וברחבי העולם, במסגרתה הועברו תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים, יחד עם ביצוע עבירות נוספות. על פי החשד, תשלומי השוחד יועדו לאפשר את ביצועם של מיזמי בניה בהיקף של מאות מיליוני דולרים בקניה ובמדינות נוספות בעולם.

החקירה מתנהלת במשטרת ישראל בשיתוף עם רשות ניירות ערך, גורמי אכיפה בינלאומיים, ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. חקירת חברת "שיכון בינוי" מתנהלת על ידי המשטרה באופן גלוי מזה מספר שבועות.

גם המנכ"ל לשעבר, עופר קוטלר, נחקר במסגרת הפרשה. הוא שוחרר למעצר בית והפקיד ערבות בסך חצי מיליון שקל. בית המשפט אסר עליו לצאת מהארץ וליצור קשר עם מעורבים נוספים בפרשה.

בשנה האחרונה המשטרה עצרה בכירים נוספים ועובדים לשעבר, בהם גם מנהל בחברה שעוכב בנמל התעופה בן גוריון עם חזרתו. על פי החשד, אותו מנהל היה אחראי על רישום תשלומי השוחד לפקידים באפריקה.

לפני כשבוע, מכרה אריסון השקעות את חלקה בחברה (47%) לנתי סיידוף, תמורת 1.1 מיליארד שקלים.