ליגת הפוטבול האמריקאי ה-NFL, מתחילה לחזור השבוע לאימונים ומשחקי הכנה בין 32 הקבוצות המרכיבות את הליגה. מאמנת הכושר קלסי מרטינז בת ה-26, הפכה לעוזרת המאמן הראשונה בהיסטוריה של קבוצת הריידרס מאוקלנד, כאשר הצטרפה לצוות המקצועי בהכנות לפתיחת העונה.

מרטינז הצעירה יחסית היא האישה היחידה כיום בליגה שאחראית על אימוני הכושר של אחת הקבוצות בליגה והיא מגיעה בדיוק 30 שנה אחרי לי ברנדון שהפכה לאישה הראשונה בצוות מקצועי בליגת הפוטבול, כאשר עשתה את המעבר ההיסטורי מאוניבריסטת הובסטרה לקבוצת הניו-יורק ג'טס. מרטינז משמשת כעוזרת מאמן בתחום הכושר והיא אחראית להפוך את שחקני הקבוצה לחזקים ומהירים יותר.

במהלך השנים לנשים היה קשה לפרוץ את המחסום המגדרי ולהשתלב בצוותי האימון של ליגה שמוזהה עם כוח ועוצמה של גלדיאטורים שנלחמים על הניצחון באחד מענפי הספורט האלימים והקשוחים ביותר בעולם. מרטינז הצעירה תהיה האישה השלישית בלבד שחתומה על חוזה במשרה מלאה בליגה, אחרי קתרין סמית' שעבדה בבפאלו בילס בעונת 2016 וקטי סוברס עוזרת מאמן ההתקפה של קבוצת סאן פרנסיסקו 49' מאז עונת 2017.

קלסי מרטינז, עוזרת המאמן הראשונה בהיסטוריה של ה-NFL. (AP Photo)

סוברס ומרטינז יפתחו כל אחד בקבוצתה את העונה הקרובה ויעשו היסטוריה קטנה נוספת, כאשר לראשונה יעבדו בליגה שתי נשים שעובדות בצוותי אימון הקבוצות במקביל. מרטינז פרסמה ברשתות החברתיות תמונה שלה מהאימון והוסיפה: "יותר מהכל אני חושבת על הגיל הצעיר בו אני מגיעה לכאן, למרות היותי אישה".

לעיתון review journal סיפרה כי התקבלה בהמון אהבה והערכה על ידי שאר צוות האימון של הקבוצה. במהלך השיחות אם חבריה לצוות, חלקם אמרו לה כי הם שמחים לראות שהיא מעוררת השראה בבנות הצעירות שלהם. לדבריהם הן רואות אותה עובדת בקבוצה ומצליחות לדמיין את עצמן פורצות גבולות כמוה. "שם התחלתי להבין. וואו, בעצם זה עניין ממש גדול. להיות השראה בשבילן, זה דבר מדהים בשבילי".