תעריף מעונות היום והמשפחתונים המפוקחים התעדכן ומספטמבר הקרוב ישלמו הורים לילד במעונות היום 80 שקלים יותר ממה ששילמו בשנת הלימודים שהסתיימה זה עתה – 1,969 שקלים במקום 1,889 שקלים. עבור תינוק במעונות היום ישלמו ההורים 93 שקלים יותר – 2,567 שקלים במקום 2,474 שקלים. במשפחתונים המפוקחים ישלמו ההורים על ילד 71 שקלים יותר – 1,948 שקלים במקום 1,877 שקלים, ועל תינוק ישלמו 74 שקלים יותר – 2,028 שקלים במקום 1,954.

על פי צו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים התעריף מתעדכן על פי שלושה מדדים: מדד השכר בסקטור השירותים הציבוריים, מדד המחירים לצרכן ומדד המזון כולל ירקות ופירות.

יו"ר ויצו, פרופ רבקה לזובסקי אמרה בתגובה לעדכון התעריף במעונות היום המפוקחים: "ענף מעונות היום סובל ממצוקות קשות וממחסור חמור בכוח אדם הדורשים הזרמת תקציבים בהיקף משמעותי. האחריות להפניית התקציבים המתאימים מוטלת על הממשלה והיא לא יכולה לבוא על חשבון ההורים. חינוך לגיל הרך הוא מוצר יסוד שצריך להיות נגיש לכל משפחה בישראל ואנו קוראים לממשלה לקחת אחריות ולפתור את הבעיות בדחיפות, כדי לאפשר את פתיחת שנהל בצורה תקינה".

מנעמת נמסר ל'דבר ראשון': "אנחנו מתנגדות להשתת תשלומים נוספים על ההורים. המדינה צריכה להוסיף תקציב, בדגש על תוספת תקנים".

התנגדות ויצו ונעמת לתוספת התשלום קשורה בכך שהמפעילים המרכזיים של מעונות היום מתלוננים כבר תקופה ארוכה על מחסור חמור בתקנים. ביום רביעי הקרוב יתקיים כנס חירום של כל הארגונים המפעילים מעונות יום. לראשונה יפגשו הארגונים הגדולים יחד עם הארגונים הקטנים בכדי לקבל החלטה איך להמשיך את המאבק שלהם לתקצוב גבוה יותר של מעונות היום.